Skocz do zawartości

Zbrojnik niebieski- zgon


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie pytajcie o parametry wody, gdzieś zawieruszyłem wskaźniki ale zaobserwowałem dość wyraźne objawy:

- brzuch zbrojnika powiększony kilka razy, nienaturalna opuchlizna, nie jest możliwe, że z przejedzenia, ponieważ wczoraj był piątek a w ten dzień robię głodówkę,

- w pysku po zgonie zaobserwowałem ruchomy punkt, wydaje mi się, że to był jakiś robal, biały niewielki.

 

Była to samica, około 8 cm długości, obecnie przebywała w zbiorniku ogólnym 250l., nie zauważyłem żadnych zmian chorobowych u innych ryb.

Jaki może być powód śnięcia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POSOCZNICA:

 

Jest to choroba bakteryjno-wirusowa,która atakuje ryby osłabione jednostronnym żywieniem,przebywające w przerybionych zbiornikach i brudnej wodzie.Choroba jest możliwa do wyleczenia,ale tylko w początkowych stadium.Dlatego leczenie należy rozpocząć tuż po zaobserwowaniu choćby jednego objawu.Niestety objawy tej choroby rzadko występują razem,dlatego trudna jest identyfikacja choroby.Dodatkowo posocznica w początkowym stadium jest praktycznie niezauważalna.Choroba zaczyna się od infekcji bakteryjnej jelit,dlatego należy obserwować odchody ryb.Nie atakuje zazwyczaj wszystkich ryb.

OBJAWY:

-nastroszenie łusek

-spuchnięcie ciała

-otwarte pokrywy skrzeli

-śluzowate odchody

-brak apetytu(organy wew.ulegają częściowemu zanikowi)

-mogą wystąpić też punktowe przekrwienia

-wytrzeszcz oczu

 

LECZENIE:

Zazwyczaj po zdjagnozowaniu rybki jest już za późno na ratunek,ale można spróbować ją leczyć w osobnym zbiorniku metronidazolem 0,05g.na 50 l.wody.

UWAGA!Metronidazol nie szkodzi roślinom i nie zabija bakterii nitryfikacyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wymiany wody minął jakiś miesiąc więc woda nie może być brudna, karmienie również nie jest jednostajne:

-płatki zwykłe+ wybarwiające,

-ochotka mrożona,

-daphnia mrożona.

Pokarm podawany na zmianę.

 

Czy jeżeli jedna padła zacząć leczenie ogólne czy raczej obejdzie się bez tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wymiany minął miesiąc?? Uważasz że podmiany wody co miesiąc jest dobrym pomysłem?? Podmiany wody powinno robić się co tydzień, a nie co miesiąc!! No i nie wymienia się całej wody, tylko podmienia. Twoje karmienie ryb też jest bardzo ubogie, powinieneś kupić więcej pokarmów i witamin dla ryb, dennych też, napisz jaki masz zbiornik, ile ryb w akwarium, temperaturę i parametry wody, na twoim miejscu podmieniłabym jak najszybciej 50% odstanej wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...