Skocz do zawartości

molinezje chudną,nie jedzą i deformują się


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam poważny problem._Mam w akwa 3 molinezje_(padło już 7) i bojownika._Ryby nie jedzą_(po wczorajszej głodówce trochę skubły dzisiaj) wodę podmieniam co 2 tygodnie. Zdrowy_(chyba)_jest tylko największy samiec,_bojownik jest chudy i ospały,_pozostałe 2 molinezje zdeformowane,_zgarbaciałe i chude. Mam 112l akwa więc niema cudów żeby karłowaciały nie ogarniam tego,_już 7 moli mi tak zdechło co robić??_Karmię je pokarmem wzmacniającym jajecznym,_wysokoproteinowym i tym ichtiovitem tropicala często też suszonymi dafniami.

 

Luna: Dbaj o pisownię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj więcej informacji o warunkach życia obsady:

 

1. Kiedy zbiornik został założony i czy dojrzewał 2-3 tygodnie bez ryb.

2. Rodzaj/model filtra/czy jest włączony cały czas.

3. Ilość i rodzaj roślin.

4. Inne sprzęty: co2, napowietrzanie, grzałka itp.

5. Stosowane nawozy, pokarmy, preparaty itp.

6. Parametry wody (no2, no3, ph, kh, gh, po4 itp.).

7. Temperatura w zbiorniku.

8. Jak wyglądają porządki w akwarium (podmiana wody, odmulanie, czyszczenie filtra).

9. Czy dokonywałeś ostatnio jakichś zmian w akwarium.

10. Jak wyglądają odchody ryb.

Najlepiej pokaż też przykładowe zdjęcie chorej rybki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1-zbiornik dojżewał bez ryb około miesiąca(budowa dna na bazie ziemi ogroowej sadzenie roslin urządzenie akwarium póżniej miesiąc dojrzewania z włączoną aparaturą)

2-filtr HANZA JP-022F 8w 600l/h włączony cały czas(bez napowietrzania) wewnętrzny standardowego typu(te z koszyczkiem co tam wkładasz gąbkę)

3-2 Żabienice (na 90% bo bardzo podobne) rozchodzą się na całe akwarium,liście szerokości ok 8cm dł. ok.50cm

4-grzałka 50w aqua clear z termostatem(tymczasowa)

5-nawozów brak(ziemia ogrodowa robi swoje),preparaty jedynie CMF,pokarmy tropicala ichtio vit,guppy(żadko)ovo vit oraz suszone dafnie i polecany przez hodowcę mielony pokarm dla karpii którym karmił ryby(mam je od niego,jest to pokarm wysokoproteinowy)

6-parametry nieznane bo skonczyly mi sie testy;/ mam dosc twarda wode,podejzewam tez ze jest wyzszy poziom azotanow poniewaz niebylo mnie dlugo i nikt nie podmienial rybkom wody,mogly byc tez niedokarmiane

7-temp. ok. 24 stopni

8-zanim wyjechalem co 2 tygodnie podmiana wraz z czyszczeniem filtra w wodzie z akwarium.nie odmulam ponieważ woda jest krystaliczna bez dodatkowej pomocy z mojej strony

9-latem wstawiłem spory kamień jako tło(uprzednio wyszorowany i wyparzony)

10-odchody szare ciemniejsze jaśniejsze troche grudkowate wiec chyba ok,takie jak zawsze

akwa stoi tak od października zeszłego roku,niestety moja dziewczyna zabiera mi już tyle czasu że ostatnio kompletnie niemialem kiedy sie nim zaopiekowac osobiscie. Srosuje podmiany codziennie po 15% wody i głodówki co 5 dni,rybki wprawdzie jedzą ale deformacje chyba zostana na stałe:( niewiem co to za choroba i boje sie wpuscic mlode,wykocone 3 miesiace temu a zalezy mi na oddzieleniu samcow od samic,2 samce maja juz gonopodium.

 

niewiem ile dokladnie moga miec rybki w jakim sa wieku,kupilem je rok temu(czarne molki,bojownika) i w lipcu żółte molki(2 z nich się wykociły jest 13 mlodych)

 

podstawowe pytanie czy moge wpuscic mlode samce do glownego akwa,czy nie zachoruja i jak radzic sobie ze starymi rybkami. Przepraszam ze tak dlugo odpisuje ale moje kochanie nie rozumie slowa"niemoge dzisiaj przyjechac"

 

z gory dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

woda pochodzi z naturalnego gorskiego zrodla nie jest to woda wodociagowa,jest za free ale ph nie sprawdze:( czyli raczej chodzi o zle parametry niz jakas chorobe ktora rybki beda sie nawzajem zarazac miedzy soba? mam spore obawy przed wpyszczeniem tam mlodych a musze sie uwijac...:|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...