Skocz do zawartości

Owrzodzenia, nowotwór ? Co robić ?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Krótko i zwięźle, co to za owrzodzenia guzy, tylko na prętnikach, na samicy kilka, na samcu jeden. Samica ma rozdęty brzuch. Nie było ich jak je kupiłem ok miesiąc temu, może 1,5 miesiąca. Bardzo mi na nich zależy.

 

Dane:

- akwa 63l, 1,5 roku od założenia, ostatnio miesiąc temu walka z ospą CMF i Ichtio a później wysoka tem. 32 st.

- temp. 25-26st, NO3 15-20, reszta parametrów tylko z sieci pod linkiem: http://www.mpgk.mielec.pl/index.php/kom ... goowe.html

- filtr aquael Turbo 500 24h/dobę, oświetlenie 15W + odbłyśnik z lustra i folia aluminiowa na pokrywie

- podmiana wody co ok 2 tygodnie 25%,

- obsada 7 razbor, 6 gupików, 4 kiryski panda od kilku dni, prętnik 1+1, 2 bystrzyki ozdobne, otosek, kilka świderków, bojownik od 2 tygodni odłowiony do akwa 20l bo walczył z prętnikami.

- pokarm: 4 rodzaje płatkowanych tropicala, dafnia suszona, 1-2 razy w tygodniu mrożona ochotka.

 

EDIT: Prętniki odłowione do małego akwa ale Samiec prętnika padł :( zobił sie słaby i przechylał sie na boki i nie mial siły podpłynąc do lustra wody. Podaje CMF. Samiczka narazie OK mimo tych zmian na skórze.

post-15942-13685172542044_thumb.jpg

post-15942-13685172542492_thumb.jpg

post-15942-13685172542818_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pierwsza rybka na zdj. wyglądała jakby maiła "nastroszone łuski" to niezbyt dobry znak...

Czy rybki maja takie nastroszone łuski czy nie?

Żadne rybki nie mają nastroszonych łusek, prętniki obydwa padły. Reszta rybek ma sie dobrze. Nie wiem co to było :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...