Jump to content
Sign in to follow this  
Nikodem

Filtr RO- membrana

Recommended Posts

Witam, czy jak w filtrze RO po odłączeniu wody. Kapie ona przez parę minut z wężyka z brudną wodą, to nie ucieknie cała woda z membrany. I czy jak w 1 godzinę i 15minut, została przefiltrowane 10l wody to dobrze? Pry membranie 75.

Najważniejsze, żeby membrana pozostała wilgotna.

Przy membranie 75 powinno wychodzić ok 12 l na godzinę.

Kiedyś coś czytałem że to nie zależy od membrany. Dodam że mam temperaturę wody ok. 15*C. A filtr został podłączony zgodnie z instrukcją. Dodam jeszcze niepokojącą mnie rzecz. Nie wiem czemu leci woda z powietrzem, a przecieków żadnych nie mam.

Jaki masz zestaw RO ? masz tam zawór czterodrożny czy jest to ten najbardziej prosty zestaw bez prefiltrów i zaworu 4d ?

Układ musi sie odpowietrzyć, aby to zrobić otwierasz zawór spustowy i czekasz około 15 min. W każdym układzie RO powinno sie najpierw wypuścić około 0.25-0.5 l wody przed każdorazowym użyciem i jest to zależne od czasu nie używania.

Ta membrana to dziadowska chińszczyzna, więc nie dziw się, że filtr nie działa prawidłowo.

Mam też ta membranę, lecz filtr trochę inny- ma taki "odpowietrznik".

Wszystko elegancko działa.

Przepraszam, że tak napiszę ale to jest najtańszy zestaw jak napisał lacdog - dziadostwo chińskie. Tu nie ma zaworu czterodrożnego, jeżeli chcesz poprawić parametry tego zestawu minimalnie kup prefiltr 5/10/20 um montowany przed membraną. Mam RO od jakis 8 lat i nigdy podczas normalnej pracy nie leciało powietrze z wodą. Sprawdź poprawność podłączenia - strzałki na obudowie. Żywotnośc Twojej membrany to około 1 roku zależnie jaką masz wodę w sieci, dodanie prefiltra wydłuży do max 5 lat a koszt jest niewielki w stosunku do ceny. Ja kupuję oryginalne membrany USA za 200- 250 pln (100 GPD)

W zestawie masz filtr liniowy z węglem aktywnym a więc przed poborem wody do celów akwarystycznych musisz wypuścić tak z 1-2 litrów, gdyż w węglu rozwijają się bakterie - zrób test na NO2 pierwszej wody jaka wylatuje - u mnie jest powyżej 2 mg/l jeżeli przez 2 -3 dni nie używam !!!

Membrana nie usuwa na 100% bakterii i innych związków czy tez pierwiastków a zwłaszcza chińszczyzna z dolnej półki.

Arreczeq dobrze piszesz, lecz jeżeli Cię zrozumiałem dobrze, to wyraziłeś się, że ten filtr nie ma prefiltrów czyli jak na moją wiedzę(w filtrach malutką) wkładu węglowego i polipropylnowego, który jest w tym zestawie.

Ja tam się nie znam, ale moim zdaniem to w tym zestawie jedynie ogranicznika ścieku brakuje.

Mało prefiltrów? Jak będzie chciał to za 15 zł dokupi jeszcze jeden i będzie miał ro4.

arreczeq: a po co mu zawór czterodrożny jak nie ma zbiornika?

Panowie , trochę luzu. Jak kolega potrzebuje uzyskać 10-15l wody ro tygodniowo to jaki sens inwestować w instalację 500 czy 1000 zł? W takim układzie taniej by mu wyszło kupowanie destylki. Mierzmy siły na zamiary.

Prefiltr mi jest potrzebny by woda miała niby mniej brydu. Ale nie wiem po co skoro mam wkład liniowy z jakiejś waty czy czegoś.

Chodziło mi o ogranicznik przepływu montowany na wężu spustowym, co zaś się tyczy prefiltru przed membraną to wydłuża nawet 4 krotnie żywotność membramy a koszt jest niewielki. Kompletny zestaw RO7 na dobrych jakościowo elementach kosztuje w granicach 450 pln 8-)

RO można robudować jak klocki LEGO - jest kasa to dodajemy dodatkowe elementy.

Zdaję sobie sprawę, że sporo osób na forum jeszcze się uczy a więc jest uzależniona od kieszonkowego dlatego kupienie RO jest sporym wydatkiem. Lecz lepiej dołożyc trochę kasy do lepszego zestawu, który wydłuży żywotność membrany - najważniejszego elementu w RO, niż wywalić na coś co trzeba będzie wymienić po roku i znowu wywalić kasę. Dobrej jakośći filtry wymienia się co 6 miesięcy te "podróby" co 3 miesiące (info na opakowaniu) nieważne czy weźmie 10-15l wody tygodniowo czy nie.

Ja w tej chwili mam 2 zbiorniki na wodę (jeden dla domu drugi dla celów akwarystycznych) i wierzcie mi zarabiam niedużo więcej niż minimalna krajowa.

Używam i śmiało polecam coś troszkę droższego, ale dwa razy większe i nie made in china:

waterpure.pl/index.php?p1024,wklady-maxi-zestaw-sedyment-liniowy-wegiel-szlifujacy

Cena za za komplet 28zł a wytrzymują 2x tyle co chińczyk..

Wysłane przez Tapatalk