Skocz do zawartości

Filtr RO- membrana


Nikodem
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki masz zestaw RO ? masz tam zawór czterodrożny czy jest to ten najbardziej prosty zestaw bez prefiltrów i zaworu 4d ?

Układ musi sie odpowietrzyć, aby to zrobić otwierasz zawór spustowy i czekasz około 15 min. W każdym układzie RO powinno sie najpierw wypuścić około 0.25-0.5 l wody przed każdorazowym użyciem i jest to zależne od czasu nie używania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że tak napiszę ale to jest najtańszy zestaw jak napisał lacdog - dziadostwo chińskie. Tu nie ma zaworu czterodrożnego, jeżeli chcesz poprawić parametry tego zestawu minimalnie kup prefiltr 5/10/20 um montowany przed membraną. Mam RO od jakis 8 lat i nigdy podczas normalnej pracy nie leciało powietrze z wodą. Sprawdź poprawność podłączenia - strzałki na obudowie. Żywotnośc Twojej membrany to około 1 roku zależnie jaką masz wodę w sieci, dodanie prefiltra wydłuży do max 5 lat a koszt jest niewielki w stosunku do ceny. Ja kupuję oryginalne membrany USA za 200- 250 pln (100 GPD)

W zestawie masz filtr liniowy z węglem aktywnym a więc przed poborem wody do celów akwarystycznych musisz wypuścić tak z 1-2 litrów, gdyż w węglu rozwijają się bakterie - zrób test na NO2 pierwszej wody jaka wylatuje - u mnie jest powyżej 2 mg/l jeżeli przez 2 -3 dni nie używam !!!

Membrana nie usuwa na 100% bakterii i innych związków czy tez pierwiastków a zwłaszcza chińszczyzna z dolnej półki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam się nie znam, ale moim zdaniem to w tym zestawie jedynie ogranicznika ścieku brakuje.

Mało prefiltrów? Jak będzie chciał to za 15 zł dokupi jeszcze jeden i będzie miał ro4.

arreczeq: a po co mu zawór czterodrożny jak nie ma zbiornika?

Panowie , trochę luzu. Jak kolega potrzebuje uzyskać 10-15l wody ro tygodniowo to jaki sens inwestować w instalację 500 czy 1000 zł? W takim układzie taniej by mu wyszło kupowanie destylki. Mierzmy siły na zamiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o ogranicznik przepływu montowany na wężu spustowym, co zaś się tyczy prefiltru przed membraną to wydłuża nawet 4 krotnie żywotność membramy a koszt jest niewielki. Kompletny zestaw RO7 na dobrych jakościowo elementach kosztuje w granicach 450 pln 8-)

RO można robudować jak klocki LEGO - jest kasa to dodajemy dodatkowe elementy.

 

Zdaję sobie sprawę, że sporo osób na forum jeszcze się uczy a więc jest uzależniona od kieszonkowego dlatego kupienie RO jest sporym wydatkiem. Lecz lepiej dołożyc trochę kasy do lepszego zestawu, który wydłuży żywotność membrany - najważniejszego elementu w RO, niż wywalić na coś co trzeba będzie wymienić po roku i znowu wywalić kasę. Dobrej jakośći filtry wymienia się co 6 miesięcy te "podróby" co 3 miesiące (info na opakowaniu) nieważne czy weźmie 10-15l wody tygodniowo czy nie.

 

Ja w tej chwili mam 2 zbiorniki na wodę (jeden dla domu drugi dla celów akwarystycznych) i wierzcie mi zarabiam niedużo więcej niż minimalna krajowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkłady liniowe jakie kupić lepsze jak te się zużyją?

A ten pre filtr to takie coś kupić:

http://allegro.pl/obudowa-wkladow-wstep ... 64911.html

Na tej aukcji te dwa w plastiku filtry to te liniowe. A te 3 do pre filtrów:

http://allegro.pl/komplet-wkladow-do-ro ... 35926.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam i śmiało polecam coś troszkę droższego, ale dwa razy większe i nie made in china:

waterpure.pl/index.php?p1024,wklady-maxi-zestaw-sedyment-liniowy-wegiel-szlifujacy

 

Cena za za komplet 28zł a wytrzymują 2x tyle co chińczyk..

Wysłane przez Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...