Skocz do zawartości

Jak odrobaczyć ryby?


Ice
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Niestety zarobaczyłem sobie rybki. Podejrzewam, że mrożonkami... Trochę czytałem o sposobach odrobaczania, i na jakimś forum pisano, że można użyć levamisolu w postaci tabletek dla gołębi. Podobno używa się stężenia 200mg/100l wody, ale co dalej? Kiedy podmienić wodę, na świeżą, do ilu podnieść temperaturę i w ogóle, jakby ktoś powiedział mi krok po kroku, co i jak, to byłbym wdzięczny;) Stosował ktoś takie leczenie? Na razie objawy widzę u 4 skalarów, ale nie wiem, czy reszta obsady też nie ma tego paskudztwa. Czy radzicie profilaktycznie "przeleczyć" cały zbiornik, czy zrobić kąpiele tym chorym skalarom?

 

Obsada:

- 4 skalary (starsze - zarobaczone)

- 4 skalary (młodsze, bez objawów)

- 4 Loricatie "red"

- stado Gupików endlera

- kilkanaście bystrzyków fantomów i czerwobych

- kiryski pstre (kilka)

 

Zbiornik ma 200 litrów. Startowałem nie tak dawno (od zera) 6, może 7 miesięcy temu.

 

Z góry bardzo dziękujęza pomoc!

Pozdrawiam,

Ice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz odrobaczyć ryby zaopatrz się w lek Capitox lub Capitox-S. Odrobaczaj w ogólnym akwarium, nie masz pewności czy pasożyty nie występują też u pozostałej obsady.

Nie stosuj leku Capifos ani Capicaps-T (obie nazwy odnoszą się do tego samego preparatu na pasożyty), gdyż jest toksyczny dla ryb dennych.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz odrobaczyć ryby zaopatrz się w lek Capitox lub Capitox-S. Odrobaczaj w ogólnym akwarium, nie masz pewności czy pasożyty nie występują też u pozostałej obsady.

Nie stosuj leku Capifos ani Capicaps-T (obie nazwy odnoszą się do tego samego preparatu na pasożyty), gdyż jest toksyczny dla ryb dennych.

 

Podkreślone nazwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz przeczytać mojego posta jeszcze raz, tylko ze zrozumieniem?

Jak wół napisałam które można podawać przy rybach dennych (nawet Ci je podkreśliłam), a których nie powinno się stosować.

 

Co do nazw pisałam Ci już o nich w którymś temacie. O proszę, w tym:

jak-stosowac-capicaps-t-t54301.html#p485569

 

Więc podałam wszystkie poprawnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz odrobaczyć ryby zaopatrz się w lek Capitox lub Capitox-S. Odrobaczaj w ogólnym akwarium, nie masz pewności czy pasożyty nie występują też u pozostałej obsady.

Nie stosuj leku Capifos ani Capicaps-T (obie nazwy odnoszą się do tego samego preparatu na pasożyty), gdyż jest toksyczny dla ryb dennych.

Czyli to ma być lek zawierający lewamizol, a nie trichlorfon? Inny lek akwarystyczny zawierający lewamizol też się nada? Nie będę kombinował z lewamizolem dla gołębi;)

 

Dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...