Jump to content

60l akwarium - pomoc w obsadzie

Romo
 Share

Recommended Posts

Witam wszystkich jestem nowym użytkownikiem forum i potrzebował bym pomocy w obsadzie 60 l akwarium ( żwir na spodzie ). Konkretniej podam rybki które mi się podobają i w jakich ilościach chciał bym je kupić. Dodam, że ryb typu gupiki, neony, mieczyki, molinezje itp nie chciał bym mieć w swoim akwarium. Problem mam z dopasowaniem które rybki mogą ze sobą przebywać.

1+1 Pielęgniczka Ramireza

1+2 Pielęgniczka Kakadu

1+2 Prętnik Karłowaty

4 Pstrążnice Marmurkowe ( nie wiem czy 2 parki czy 1+3 )

2 Motylowiec

1+3 Bojownik

1 Zbrojnik Niebieski ( lecz chyba 60l to dla niego za mało )

1+3 Zagrzebka Afrykańska

10 Bystrzyk Pięknopłetwy

Prosił bym o przedstawienie jakiegoś zestawienia tych gatunków bądź podanie jakichś innych ciekawych gatunków które bym mógł dodać. Pozdrawiam ;)

Zakładaj tematy w odpowiednich działach. Mapet

dł - 60 cm

wys - 30 cm

szer - 25 cm

po zrobieniu gh wody wyszlo ze woda jest znacznie twarda ( 17 n według jakiejś niemieckiej skali )

kh wyszlo 20 n

ph jeszcze nie robilem gdyz nie dostalem testu ale wedlug tabeli co znalazlem w internecie to 20kh daje nam 6.9 ph

no właśnie ryb jeszcze nie mam cały czas zastanawiam się nad obsadą ... a tanganika to znaczy że mam obsadzić akwa rybami afrykańskimi ? bo z tego co wiem to akwarium tanganika imituje biotop afrykańskich jezior

Zdania zaczynamy z wielkiej litery

kubas