Skocz do zawartości

Filtr panelowy z tyłu akwarium


Natural-Aqua
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Planuję założyć trochę większy zbiornik dla moich dysków, jako że niedługo trochę urosną i obecny może być za mały. Będzie to około 400-450 litrów powierzchni do pływania, z tyłu chcę zrobić filtr panelowy. Wydaje mi się, że będzie to tańsze, wygodniejsze i bezpieczniejsze rozwiązanie (kubełek przecież może się popsuć). Jednak nie bardzo wiem jak się za to zabrać.. na żywo tego nie widziałem.

Zrobiłem mały prowizoryczny plan, prosiłbym o pomoc w dalszym zrobieniu tego.

 

Dołączona grafika

 

Niebieska linia to szkło, pierwsza rzecz - czy jest możliwość wstawienia jednej szyby czarnej tak aby zasłonić to co będzie w panelu?

 

1.Wlot wody do panelu - jak to zrobić? Spotkałem się z jakimiś kratkami, ale nie bardzo mam pomysł..

2,3,4,5. Wkłady

6. Pompa Aquael Circulator 2000 - jakie to ma wymiary? Jaki zrobić wylot wody?

Długość zbiornika planowałem 150-170cm, wyokość 50cm i szerokość powierzchni do pływania 40/50cm + szerokość filtra (tutaj zależne od wymiarów tej głowicy..)

 

Pomożecie to wykonać? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niebieska linia to szkło, pierwsza rzecz - czy jest możliwość wstawienia jednej szyby czarnej tak aby zasłonić to co będzie w panelu?

Są dostępne farby ekologiczne, które nie wpływają na środowisko. Możesz tylną szybę pomalować na czarno lub niebiesko co będzie stanowiło tło.

Dla większej możliwości czyszczenia ja bym pomalował tak, że farba znajdowała by się od strony wkładów bo łatwiej będzie czyścić gładką szybę niż chropowatą farbę.

1.Wlot wody do panelu - jak to zrobić? Spotkałem się z jakimiś kratkami, ale nie bardzo mam pomysł..

Ja bym zrobił na dole otwór np. prostokątny oraz wkleił jakąś kratę z podłużnymi otworami ewentualnie jak masz możliwość powycinaj w szkle przy dnie podłużne wcięcia tak aby było jak przy koszyczkach od filtrów kubełkowych.

6. Pompa Aquael Circulator 2000 - jakie to ma wymiary? Jaki zrobić wylot wody?

Wymiary znajdź sobie w :google: , a wylot możesz zrobić poprzez przewiercenie otworu w szkle, wpasowanie do niego rurki, a od wewnętrznej strony filtra połącz głowicę z tą rurką za pomocą wężyka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...