Jump to content

Dodatkowy filtr do 360 L .

lesiu681
 Share

Recommended Posts

Witam , zamieniam baniak 200 l na 360 l i stąd pytanie , mam już po starym aqwa Fluval 305 dedykowany jak podaje producent do akwarium maksymalnie 300L , jaki filtr dodatkowo dołożyć , czy wewnętrzny czy zewnętrzny , dodam że mam ograniczony budżet i chciałbym aby był to kompromis pomiędzy ceną a jakością . Czekam na opinię użytkowników.

Może coś takiego ? http://allegro.pl/filtr-aquael-unifilte ... 60823.html Miał ktoś z nim do czynienia ?

Wewnętrzne są tańsze to racja i dlatego rozważam również zakup takiego ale filtrują tylko mechanicznie i zajmują miejsce w akwarium

Od 60 d0 100L to jednak chyba za mało , podałem że mój Fluval jest max. do 300L ale tak jak ktoś napisał już na tym forum często te wartości bywają zawyżone przez producenta więc potrzebuje mocniejszego sprzetu .

Myślę że multikani 800 mógł by się sprawdzić jako dodatkowy filtr w takim zbiorniku, dodam jeszcze że przepływ wody przy dwóch modułach to ok 550l godz.

Nie wiem czy da radę , nie będę miał w środku "mechanika" i ciekawi mnie czy nie potrzeba czegoś mocniejszego.Chciałbym żeby ten filtr miał też możliwość regulacji.

Ok dzięki , już zamówione , postanowiłem kupić filtr mocniejszy z możliwością regulacji , dodatkowo zamocowany będzie na nim reaktor co2 i prefiltr więc chciałem aby moc pompki była wysoka i dlatego mój wybór padł na JBL Cristal Profi E1501 , oszczędny przy takiej filtracji , regulowany przepływ (dla mnie sprawa bardzo ważna) i pozytywne opinie zasięgnięte z różnych forów (przyznam się bez bicia że przeglądałem nie tylko nasze :) )

Wszystkim dziękuje za podpowiedzi

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...