Skocz do zawartości

[72L] Roslinne ogólne


koonop
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

 

Zbiornik stoi u mnie w pokoju.

Obsada:

2x Prętnik Karłowaty (parka)

14x Neon Inessa

5x kirys spiżowy

krewetki Red Cherry

 

Opis zbiornika:

Filtr Aquael FZN1 (do zmiany na coś wydajniejszego)

Grzałka Aquael 100W

Napowietrzacz Aquael (uruchamiany na 2h przed zgaszeniem światła)

Świetlówka 1x 29W + odbłyśnik DIY

Bimbrownia + dyfuzor zrobiony z wygiętej fifki oraz filtrem z papierosa :)

 

Aktualnie aranżacja troche mi się znudziła, więc prosiłbym o jakieś porady co zmienić. Jestem świadom iż żwir powinien być jakiś ciemny, ale taki kupiłem rok temu i taki został. Do zmiany w styczniu razem z filtrem. Zdjęcie słabej jakości, nie potrafiłem zrobić lepszych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też uważam, że kokos to w tym baniaku zbędna ozdoba. Za jakiś czas jak nurzaniec podrośnie, nabierze ładnych zielonych kolorów to będzie bardzo miło się na nie patrzeć. polecałbym coś na 1 plan, spróbować z jakimś trawniczkiem ;) uzupełni tą wolną przestrzeń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie wymiary ma to akwarium , bo widać że jest nietypowe.

Nie chce mi sie teraz latać z miarką, ale przednia szyba ma 72cm. Z tyłu szyba ma "ścięte" boki. Zbiornik ma już swoje lata i przez ten czas zdążyły powstać rysy na szybie z tyłu i dlatego właśnie stoi ono odwrotnie.

 

Akwarium wygląda ok ,nic bym nie zmieniał może tylko roślinek więcej na 1 i 3 plan np do tyłu limnophilie. Samiec prętnika ci nie męczy samiczki ? ja bym jeszcze jedną dokupił.

Poluje w tym momencie na Eleocharis Parvulus, ale przy moim oświetleniu chyba ciężko będzie ją utrzymać w dobrym stanie. Chyba, że masz jakieś inne pomysły co do trawnika.

 

Co do prętników to niestety samiec męczy samiczkę. Kupiłem parkę i po paru dniach zobaczyłem, że samiec gania samicę. Chciałem dokupić drugą, jednak nie mogę jej nigdzie dostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...