Skocz do zawartości

Nowe Akwarium 30L


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jeżeli napisałem w złym miejscu to przepraszam. Mam kilka pytań odnośnie mojego akwarium które zakupiłem dzisiaj, oto kilka zdjęć:

http://imageshack.us/photo/my-images/90/p1040634h.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/821/p1040635g.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/221/p1040636x.jpg/

1. Nie wiem na ile ustawić tą grzałkę(16,18,20,22 itd)?? (sorki za słabą jakość zdjęć)

2. Czy takie ustawienie filtra i grzałki może być?? (Roślinki jutro kupie)

3. Jakie polecacie rybki i ich ilość??

4. Coś jeszcze dodać do akwarium??

5. Co ile je karmić??

 

 

Czekam na odpowiedzi i podpowiedzi...Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza sprawa, to wydaje mi się, że masz za wysoko tą grzałkę - sprawdź czy przypadkiem poziom wody nie jest poniżej napisu "minimum water level". Ustawienie sprzętu jest w porządku. Temperaturę ustaw na 26°C. Przykładowe obsady masz tutaj: przykladowi-mieszkancy-akwarium-ok-20-35l-t19607.html

Ryby karm codziennie z cotygodniową głodówką. Ważne: nie wpuszczaj jeszcze ryb, dopiero jak akwarium dojrzeje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz tego co powyżej to...

Jeśli miałbym ci coś doradzić to po pierwsze wywalenie tego wraku. Są gusta i guściki ale jak dla mnie to graci on tylko w tak małym akwarium a zwykle chodzi o to by jak najwierniej odtwarzać rybie środowisko.

Jeszcze jakbyś miał 200l i gdzieś tam zasypał go kamieniami i obsadził roślinami to jeszcze jeszcze... ale jak uważasz.

Ze względu na własne upodobania to polecałbym ci gupiki. Gatunek traktowany czasem jako "śmieciowy" dla początkujących dzieciaków co nie jest prawdą...

Jeśli możesz to postaraj się o piękne barwne odmiany różniące się od klasycznych pawich oczek i obsadź je w systemie 2samce i 4 samice.

Do tego coś przydennego jak np 3-4 kirysy i glonojad jako szara eminencja.

Oczywiście wszystko to po wsadzeniu roślin i przetrawieniu siebie przez akwarium.

Jeszcze taka uwaga apropos gatunków które ci poleciłem - pamiętam że u mnie woda stała trzy doby po kompletnym urządzeniu a więc rosliny podłoże i włączony sprzet 24h po tym czasie kiedy wszystko było ok ryby zostały wpuszczone i po dziś dzień zyją spokojnie i zdążyły się nawet rozmnożyć. Problemów z aklimatyzacją zdrowiem i apetytem brak. To wytrzymałe i tolerancyjne gatunki pod tym względem.

PS

Wiem że niektórym woda stoi miesiącami zanim wpuszczą tam choćby sztukę a kirysy powinny żyć w stadach po 6 szt. Ja opisuje własne udane doświadczenia.

 

 

Proszę...nie doradzaj takich głupot, zbrojnik w 30l?//lopezz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego akwarium zdecydowanie polecam gupiki.

1 samiec 3 samice i jest ok. Nie więcej bo będą miały za mało miejsca.

Co do tego statku, to słyszałem że takie pierdółki zmieniają parametry wody więc radzę się pozbyć.

No i dolej wody, tak z 1.5-2 cm od krawędzi akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj tak pochopnie od razu roślin!

Najpierw poczytaj trochę o nich.

Jakie masz oświetlenie? - to jest bardzo ważne.

Poczytaj jakie rośliny będą rosły komfortowo w takim akwarium, bo w sklepie często wciskają rośliny które kompletnie się nie nadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...