Skocz do zawartości

chory welonik


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam potrzebuje pomocy moj welonik chyba jest chory jest caly spuchniety zrobil sie jak kulka na poczatku myslalam ze bedzie mial dzieciaszki ale chyba to nie to plywa normalnie apetyt ma drugi welonik wyglada normalnie prosze o pomoc co sie dzieje z moimi rybkami

 

 

//Interpunkcja, używaj polskich znaków.

kubas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, byłam w dwóch zoologicznych, jedna pani radziła mi zabić rybkę a drugi pan twierdzi, że weloniki tak mają, szkoda mi rybki i nie_chcę żeby się męczyła a zabić jej też mi szkoda, akwarium ma 25 litrów, pompkę z filtrem, wiem każdy powie mi, że to za małe akwarium, ale pierwszy welonik żył 3 lata w kuli (oczywiście z pompką) i żyje do tej pory i ma już 6 lat, piękny długi welon i jest prześliczny, drugi (teraz chory) też zaczynał rosnąć i dostawać długi welon. Co mam zrobić, proszę o poradę.

 

Luna: Radzę zadbać o pisownię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem każdy powie mi, że to za małe akwarium, ale pierwszy welonik żył 3 lata w kuli (oczywiście z pompką) i żyje do tej pory i ma już 6 lat, piękny długi welon i jest prześliczny, drugi (teraz chory) też zaczynał rosnąć i dostawać długi welon.

Wybacz porównanie, ale gdyby Ciebie zamknięto w ciasnej komórce i karmiono to też byś przeżyła. Ale co to za życie?

To, że młoda rybka się rozwija (i np. rośnie jej ogon) nie oznacza, że jest jej dobrze - tylko, że żyje i rośnie.

 

Welon to ryba która dorasta do 15cm i może pożyć z dobrych 30 lat. Akwarium 25l (a tym bardziej kula) to męczarnia dla takiego zwierzęcia.

Ryba rośnie nie tylko na zewnątrz, jej organy wewnętrzne również się rozwijają, a w tak małych akwariach dzieje się to nieprawidłowo przez co rybka karłowacieje i może chorować.

 

Inna ważna kwestia - welon to pływająca fabryka obornika. Jedne z najbardziej "wydajnych" pod tym względem ryb.

W tak małym litrażu rybka może truć się amoniakiem z ładnych odchodów. Nie bez powodu litraże podawane jako optymalne dla welonów są tak duże (100l).

 

 

Opisz dokładnie warunki życia ryb:

- czy zbiornik dojrzewał 3 tygodnie bez nich,

- czy dokonywałeś ostatnio jakichś zmian w akwarium,

- podaj pełną obsadę,

- rodzaj i model filtra (czy jest on włączony cały czas)

- ilość/rodzaj roślin,

- inne sprzęty: co2, napowietrzanie, grzałka itp.,

- stosowane nawozy, pokarmy, preparaty itp.,

- czym karmisz, jak często, w jakich ilościach,

- temperatura w zbiorniku,

- jak wyglądają porządki w akwarium (podmiana wody, odmulanie, czyszczenie filtra),

- nie zauważyłeś żadnych zmian w zachowaniu ryb?

Przydałyby się jeszcze parametry wody (no2, no3, ph, kh, gh, po4 itp.).

 

Pokaż zdjęcie chorej ryby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...