Jump to content

Thorichthys ellioti z Meekami !!!

muza2012
 Share

Recommended Posts

Witam !!!

Mam 14 lat i postanowiłem zacząć przygodę z pielęgnicami elliota.Tata zakupił mi dorosłego samca około 10-11cm mam zamiar dokupić mu samiczkę moje pytanie brzmi czy mogę dokupić jeszcze parkę meek podobnej wielkość.Zbiornik ma wymiary 100x40x50(200l) !!!

Z góry dziękuję !!! :help:

Ja bym zostawił albo samą parkę Thorichthys maculipinnis (Elioti to synonim. Maculipinnis to aktualna nazwa) lub spróbował (bardzo ryzykowne) z zestawem 1+2.

Do tego standardowo Molinezje/ Ameki/ Zmienniaki Wielobarwne.

Meek nie wpuszczałbym nie tylko ze względu na to, że 18cm (nawet są i większe) samiec "Elioty" może poważnie je uszkodzić. Bardziej z obawy na możliwą hybrydyzacje; poniekąd ryby należą do tego samego rodzaju

Jeśli nie wchodzi tak opcja w grę proszę o doradzenie parki innych pielęgnic które zajmą swój rewir o podobnych wymaganiach do elliotów (chodzi mi oto aby ellioty i jakieś drugie pielęgnice zajeły sobie rewiry w akwarium i między sobą się przeganiały pokazywały swoje piękno stroszyły się jednym słowem aby było ciekawie)

Z góry dziękuję !!!

W 240L możesz spróbować z połączeniem 1+1 Eliot i 1+1 Sajica/ Miodowa, ale wiąże się to z ryzykiem, że z czasem któryś gatunek będzie chciał zawładnąć całym akwarium.

Sensownym zbiornikiem byłby 375L (150x50x50) bo mógłbyś połączyć w/w gatunki i zakupić Astynax mexicanus jako śmiegacze- towarzyszące. Akwarium byłoby ciekawe, a za razem bezpieczne