Jump to content

własna twórczość w 45

menntos
 Share

Recommended Posts

Jestem na etapie planowania nowego zbiorniczka . Myślalam nad ok. 45l . a w nim :

-para pielęgniczek ramireza

-malutka ławica neonek

-krewetki yellow ,blue berl (bądz inne z większych gatunków )

-raczek Cambarellus Orange

Jednak co do raczka jestem zupełnie zielona , czytałam ,ze powinno sie trzymać go samego , i nie powinien przeszkadzać sobie z krewetkami , ale jak to jest naprawdę , może ktoś ma takie połączenie u siebie .? Powiedzcie co myślicie o tym , zanim strzelę gafe .;P. Jeśli chodzi o ramirezki , to zaplanowałam bujnie zarośnięte podłoże z różnymi gatunkami mchów, tak aby krewecie miały schronienie przed pielęgniczkami . Z góry dziękuję za odpowiedź .;)

//kubas

Powoli. Najpierw parametry. W tak małym akwarium można mieć tylko ramirezki i ewentualnie kilka kirysków. Wpakowanie do tego ławicy jest co najmniej ryzykowne, chyba że rybki będą bardzo małe (bystrzyki amandy, neony zielone), a większość z nich ma bardzo wyśrubowane wymagania co do wody.

Dla ramirezek przede wszystkim potrzebujesz masy piachu. Bujna roślinność - ok, ale musi byćjak najwięcej odsłoniętego dna i kilka korzeni.

Co do raczka, wg mnie pierwsze tarło kiedy raczek pojawi się zbyt blisko będzie oznaczało pozbawienie go wszystkiego co odstaje.

Także czekam na pH i gH kranówy.

no pomysł niezły , podoba mi się .. jednak bardzo zafascynował mnie ten raczek i chodzi mi po głowie a gdyby do platek dodac parkę takich raczków (wtedy już bez krewetek ) będą się zgadzać parametry ?;d

//Zdania zaczynamy z wielkich liter. Następnym razem będzie +1

kubas