Jump to content

Obsada 108- ponowione

enalion
 Share

Recommended Posts

Ponawiam temat, gdyż w poprzednim doszedłem tylko do sprawdzenia ph, od kilku dni brak odpowiedzi, więc:

-Akwarium 120*30*30

-Temperatura ok. 24 stopnie, mogę zwiększyć

-Ph ok. 7,5

-Gh nie mam i nie podam, nigdzie nie mogę znaleźć testów, przez alledrogo nie kupię, do wodociągów nie dwonię kropka.

-Akwarium a'la iwagumi: 30cm pusto 60cm iwagumi 30cm pusto

-Obsada:

Mam prętniki karłowate(parka), bojownika(staruszek już), labeo tak długo trzymany w zoologu, że się odagresywnił(?) nie gania rybek, niestety nie mogę oddać.

I pytanie w kwestii obsady- co dodać? Mój grymas to Azja.

Labeo najmniejszy problem.. Jest za wąsko, ale przy odpowiednim aranżu przeżyjesz. Ważne, żeby było miejsce za ozdobami. Najlepiej tak, żeby z przodu było 15 cm miejsca, a z tyłu te 5-10 cm. Trochę jak tor do wyścigów konnych.

DO tego bym dał tylko i wyłącznie duże stado 30 danio pręgowanych. Jeśli zrobisz tak, że nasadzisz po środku dużo nurzańca między kamieniami, to będziesz mieć dla tych ryb idealne akwarium.

Średni pomysł. Danio margaritatus nie jest ławicową rybą i będzie się bać większych ryb. Bojownik niby jest ok, ale znacznie lepiej byłoby się skupić na zbiorniku gatunkowym w tym wypadku.

Problem jest taki, że cokolwiek czerwonego spowoduje u labeo agresję. A akwarium jest na tyle wąskie, że ucieczka przed nim może być problematyczna dla większych rybek.

Ok, spoko danio pręgowane też ładne, ale czy 30 to nie jest za dużo? Bo jeśli w moim mieście kupię 20 to się zdziwię :S. A wracając kilka postów wyżej- czy zamiast nurzańca mogę dać cryptocorymę (spiralis)? Bo ją już mam w akwa.

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...