Skocz do zawartości

W kółko to samo ;/


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam._Mam taki problem,_że moje rybki co chwile giną..._Ostatnio zrobiłam restart z tego względu, że już miałam dosyć patrzenia na męczące się ryby._Moje obserwacje:

*obcieranie się ryb o dekoracje

*płetwy zaczynają się robić białe potem są jakby obgryzione

*nie które ryby pływają po dnie lub koło filtra

*oczy z 3 rybą zrobiły się czarne i mają już tak parę dni

 

Teraz mnie nie pokoi gupiczka ,która lada chwila może rodzić._Na brzuchu zrobiła się jej jakby czerwona kreska i płetwę boczną ma obgryzioną (stan jakby ktoś jej rwał-widać zaczerwienienie). Zauważyłam też ,że 1 malutka rybka ma płetwę ogonową białą i pływa przeważnie po dnie...

Jakie mogą być przyczyny?_Nie dodaje nowych roślin i rybek ze sklepów,_bo zawsze mi te rybki ginęły lub chorowały.

 

litraż zbiornika:_60litrów

kiedy zbiornik został założony:_w lutym,restart tydzień temu

rodzaj/model filtra/czy jest włączony cały czas:_UniFilter 280 (aquael),_cały czas

gatunki i ilość ryb:_platka(3),_danio(4),_gupik(3)+(12)narybku,_3 molinezje_(wiem że zła obsada)

ilość/rodzaj roślin: 5 roślin,_m.in. kabomba,_moczarka itd

inne sprzęty: co2, napowietrzanie, grzałka itp.:_grzalka Atman1 +napowietrzacz

stosowane nawozy, pokarmy, preparaty itp. : tropical płatki,_mini granulki tropical ,mrożona ochotka, artemia mrożona, sól z tropicala

parametry wody (no2, no3, ph, kh, gh, po4 itp.) : ?

temperatura w zbiorniku : 27

jak wyglądają porządki w akwarium (podmiana wody, odmulanie, czyszczenie filtra)_-_czyszczenie filtra+czyszczenie dna,_raz w tyg 20% wody -_wymiana

 

Luna: Spacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Generalnie zakupiłam sól akwarystyczna po niej nie widziałam żadnych zmian.

Snęło mi kilka ryb..aktualnie wlałam wczoraj Tropical CMF.Po ilu dniach to działa?Bo zauważyłam,że mała molinezja już ma białą i odgryziona płetwę...Czy jak to nie pomoże zastosować antybiotyk?Jakie macie doświadczenia prawdopodobnie z martwica płetw?Drugie pytanie czy w akwarium mogą być muszelki racieczncy?(słyszałam ,że muszle powodują jakieś zabużanie w wodzie,czy te także?)

Aktualnie temperatura 28-29 stopni.

Parametry wody postaram się za nie długo wykonać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie muszle zatwardzają wodę.

 

Ciągle pojawiają się w dziale Twoje tematy o chorobach ryb.

Nie pamiętam, aby kiedykolwiek jakiś użytkownik miał tyle problemów z obsadą i wciąż nie robił wszystkiego ok.

 

Obsada zła, a akwarium niedojrzałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...