Jump to content

LAMPKA MOONLIGHT do akwarium 25l

Kirys135
 Share

Recommended Posts

Witam. Chciałem spytać czy mogę bez problemu zakupić taka lampkę do akwarium słodkowodnego 25l. W akwarium znajduje się skalar, neonki, kilka krewetek, glonojad, danio i kirysy. Czy nie ma żadnych przeciwwskazań by akwarium było oświetlane tą lampką? Podkreślam ze jestem nowy na forum i jestem świeżym akwarystą także proszę o wyrozumiałość ;p Pozdrawiam.

S'Sayan: Używaj polskich znaków, zdania zaczynaj wielką literą, a kończ odpowiednim znakiem.

Moonlight? Czy chodzi ci o to

>link<

Dołączona grafika

To jest oświetlenie nocne ale może masz na myśli coś innego. Podaj link do opisu to ktoś Ci na pewno doradzi.

Faktyczne widać, że dopiero zaczynasz. Masz złą obsadę i powinieneś ją zmienić.

Skalar rośnie do dużych rozmiarów

Długość ryby 15-18 cm, wysokość do 25-30 cm rozpiętości płetw grzbietowej i odbytowej.

wikipedia

Akwarium 25L ma zapewne 25x25x40

Odlicz od wysokości miejsce na piasek i odstęp od górnej krawędzi szyby.

Ale skalar niestety nie osiągnie swoich naturalnych rozmiarów, ponieważ skarłowacieje. Jest to choroba spowodowana zbyt małą ilością miejsca i ryba nie rośnie ale jej narządy wewnętrzne rosną. Jaki tego będzie efekt się chyba domyślasz.

Glonojad. Zapewne zbrojnik niebieski je glony tylko jak jest malusi. Rośnie do 13 - 15cm i lubi wyrywać roślinki.

Neony małe i ruchliwe rybki, są stadne i 25L to trochę przyciasnawo się robi.

Danio podobno bardzo ruchliwe, więc zbiornik powinien być długi.

Kirysy do Twojego akwa nadają się chyba tylko Pandy, bo są malutkie.

Krewetki RC (Red Cherry) pasują tu świetnie ale nie wciskaj większych krewetek bo będzie ścisk na dnie.

Wiem jak to jest gdy ktoś karze Ci oddać rybki. Sam też miałem glonojada w za małym akwa. Gdy zrozumiałem, że muszę go oddać to bałem się to zrobić, bo nie wiedziałem co powie sprzedawca. Ale podczas zmiany obsady (mojej pierwszej czyli chmara gupików i glonojad :D ) zabrałem rybki do sklepu i sprzedałem. Tak po prostu. Ale wcześniej byłem się pytać czy kupi je ode mnie.

Tobie radze to samo, bo rybki zaczną padać jedna po drugiej, a skalar jako ryba terytorialna będzie atakował inne.