Skocz do zawartości

Taśma led


neon24
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Trzeba je zabezpieczyć przed parą,u mnie po 2 miesiącach 6m taśmy poleciało do kosza. Wierzchnia powłoka zmętniała...

Było je wysuszyć i by normalnie działały . 8-)

Zrobię zaraz mały eksperyment.

W akwa 25l mam jeszcze pod pokrywą kawałek, wyciągnę, dam na grzejnik i zobaczymy co będzie jutro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy to w ogóle ma jakiś sens? Taśmy , lutowania, rurki , suszenie i kombinacje alpejskie zamiast założyć oświetlenie takie jak powinno być w akwarium ? Takie operacje szukania na siłę oszczędności wygląda tak - najpierw kombinujemy jak koń pod górkę wydamy pieniądze - nic z tego nie wychodzi , a potem wydajemy pieniądze jeszcze raz - tym razem na osprzęt taki jak powinien się w akwarium znaleźć już na początku...Ale jak mówi stare powiedzenie - zawsze lepiej jest zrobić coś dwa razy niż .... trzy razy :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy to w ogóle ma jakiś sens? Taśmy , lutowania, rurki , suszenie i kombinacje alpejskie zamiast założyć oświetlenie takie jak powinno być w akwarium ? Takie operacje szukania na siłę oszczędności wygląda tak - najpierw kombinujemy jak koń pod górkę wydamy pieniądze - nic z tego nie wychodzi , a potem wydajemy pieniądze jeszcze raz - tym razem na osprzęt taki jak powinien się w akwarium znaleźć już na początku...Ale jak mówi stare powiedzenie - zawsze lepiej jest zrobić coś dwa razy niż .... trzy razy :lol:

U mnie to funkcjonuje dobrze i szczerze mówiąc trzeba się pobawić przez skończeniem tych ledów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam. Powraca problem oświetlenia akwarium taśmami led . Chcę pokazać moje akwarium oświetlone ledami 35/28 kolor biały zimny oraz cztery kolory do ozdoby.

Taśmy led umieściłem na szklanej pokrywie ( szkło chroni ledy przed wilgocią i łatwo je wyczyścić ) i przykryłem plastikiem. Podaję link wstep-do-stalowy-stol-i-oswietlenie-led-owe-wlasnej-roboty-t50996-10.html strona 2.

Można założyć ledy 50/50 RGB. Moje akwarium ma się dobrze roślinki nadal rosną i rybki się mnożą ,nie mam co2 a nawóz kugeln balls.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje akwarium ma się dobrze roślinki nadal rosną ....

Całkiem trafnie to ująłeś - przeglądnąłem temat który podałeś w linku i szału tam nie widać - powiem więcej sądzę że jeśli chodzi o rośliny to jest to początek ich końca - to wynika ze zdjęć . Żeby ocenić tak rzetelnie czy i jaki wpływ ma światło z taśm led na rośliny należałoby go zastosować w prawidłowo prowadzonym akwarium roślinnym LT lub HT - to podane w linku (akwarium) przynajmniej jeśli chodzi o rośliny, prawidłowo prowadzone nie jest.Więc próby forsowania własnych eksperymentów jako słuszne rozwiązanie jeśli chodzi o oświetlenie nie jest jednoznaczne , może wprowadzać w błąd i narażać kogoś na niepotrzebne wydatki.

Chciałbym być dobrze zrozumiany - eksperymentowanie jest jak najbardziej ok , ale wszystkie eksperymenty muszą być poparte rzetelnym opisem i muszą mieć jasno określony cel . Jeśli eksperyment dotyczy wpływu światła na rośliny w akwarium to zakładamy akwarium roślinne LT lub HT (przy spełnieniu wszystkich wymogów) sadzimy kilka czy kilkanaście gatunków roślin i prowadzimy obserwacje - co tydzień , czy co kilkanaście dni uaktualniamy temat , robimy fotki z dokładnie takimi samymi ustawieniami aparatu i wtedy po powiedzmy co najmniej 6 miesiącach można wyciągać jakieś pierwsze wnioski .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak napisał Łoren - wg. moich eksperymentów: To że diody świecą to nie znaczy że widmo światła dociera do dna w wystarczającej ilości.

Ja mam założone akwa LT na diodach power led tylko że mam ich aż lub tylko 66W (6720 lumenów) co daje odpowiednik prawie 140W w świetlówkach. czyli nieco ponad 0,5W/l. Akwarium bez żadnego nawożenia i widać jak niektóre rośliny rosną jak na drożdżach, a niektóre prawie stoją w miejscu. Power ledy bez soczewek skupiających światło nie nadają się do akwarium powyżej 40cm wysokości, znaczy się świecą dobrze i jest dość jasno do oglądania akwa, ale zbyt mało światła dociera do dna dla roślin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Jeśli eksperyment dotyczy wpływu światła na rośliny w akwarium to zakładamy akwarium roślinne LT lub HT (przy spełnieniu wszystkich wymogów) sadzimy kilka czy kilkanaście gatunków roślin i prowadzimy obserwacje - co tydzień , czy co kilkanaście dni uaktualniamy temat , robimy fotki z dokładnie takimi samymi ustawieniami aparatu i wtedy po powiedzmy co najmniej 6 miesiącach można wyciągać jakieś pierwsze wnioski .

No to właśnie jak pisałem chciałbym coś takiego zrobić co dokładnie trzeba by było opisywać oprócz wstawiania zdjęć .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zrobić dokładny opis akwarium na starcie nawet według schematu >>> glony-potrzebujesz-pomocy-opisz-zbiornik-t48154.html i dołączyć jakieś zdjęcie . Sformułować cel eksperymentu - np wpływ światła led o xxx parametrach na rośliny. Należałoby opisać sposób nawożenia , aktualizować co jakiś czas parametry wody poziomy NO3 , PO4 żeby było widać jak rośliny pobierają te związki , jak reagują na zmiany w nawożeniu , zwiększanie , zmniejszanie , poszczególnych nawozów itd i relacjonować na bieżąco jakie są skutki takich zmian . Po kilku miesiącach można zacząć powoli formułować jakieś pierwsze wnioski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...