Skocz do zawartości

[144l] - ogólne, po restarcie


georobert
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Witam po pewnym czasie.

Zachciało mi się pewnych zmian, a mianowicie zacząłem zakwaszać wodę. W tym celu skonstruowałem armatkę torfową. Po przepuszczeniu przez nią wody otrzymuję wodę o parametrach ph poniżej 5, gh między 0-2, kh między 0-2.

Ostatnio dostałem 2 kiryski Leucomelasy, niestety jeden nie przetrzymał kwarantanny oraz pozbyłem się jednego samca mieczyka.

W sklepie była dostawa ciekawych pielęgnic podobnych do wielkością do kakadu, ale żyjących w parach. I mam chęć się na nich skusić.

Mam nadzieję zejść z parametrami do ph 6,8 - 7,0, gh 8, kh 5.

Zobaczymy jak będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moimi nowymi pielęgnicami zaczęły się dziać dziwne rzeczy, po 2 dniach samiec się bardzo wybarwił i niesamowicie ganiał samice, 3 dnia samice była wybarwiona i nieco mniej była ganiana przez samca, w tej chwili w ogóle nie widzę samicy, nie widzę też zwłok, czy jest możliwe, żeby były to zaloty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

A czy ktoś posiada taki zestaw?

http://allegro.pl/zestaw-co2-premium-exclusive-acl-camozzi-butla-i3303532867.html

Po przymierzam się do zakupu CO2 i osmozy i na koniec roku przejście na azje.

Ja również taki zestaw posiadam zakupiłem go osobiście jak i reszte Produktów wlasnie u tego Pana :) . Nie mam żadnych zastrzerzeń wszystko funkcjonuje wyśmienicie :),tak więc serdecznie ci go polecam ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam chęć pozmieniać coś w moim zbiorniku, a najbardziej chodzi o obsadę.

Z wstępnych planów miało by to wyglądać tak:

- 144l 80*40*45

- oświetlenie 2*24 W 6500L + 1*18W 8000K + 1*18W 6500K

- filtracja Fluval 206

- ogrzewanie Sera 200W

- CO2 http://allegro.pl/zestaw-co2-pro-wloski-elektrozawor-acl-3-5w-i3350155555.html

- filtr RO + armatka torfowa, docelowo zakupię go do krewetek, ale posłuży i do tego zbiornika

- podłoże ADA Amazonia New

- nawożenie solami + intermag plus + carbo (profilaktycznie)

- roślinność to się zobaczy

Obsada:

- 1+2(3) beta half moon - gwiazda zbiornika

- 10-15 Iriatherina werneri

- 1+1(2) zbrojnik zebra

Czy takie połączenie to dobry pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakie podłoże było by ok i co pasowało by do betta?

Co do temperatury to betta do 30 stopni, natomiast promieniczka i zbrojnik to max. 27 takie dane są na stronie superakwarium.

Parametry wody też mają nieco zbliżone, aczkolwiek nic nie zdecydowałem jeszcze.

Edytowane przez georobert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwis SuperAkwarium.pl jest do kotka, a administracja za doprowadzenie go do tego stanu powinna płacić kary pod zarzutem wprowadzania w ludzi w błąd.

 

Ogólnie nie ma godnego zaufania polskiego serwisu, a najlepszy, chociaż ciągle niedoskonały, jest angielskojęzyczne seriouslyfish.com .

Edytowane przez Sverting
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwis SuperAkwarium.pl jest do kotka, a administracja za doprowadzenie go do tego stanu powinna płacić kary pod zarzutem wprowadzania w ludzi w błąd.

 

Ogólnie nie ma godnego zaufania polskiego serwisu, a najlepszy, chociaż ciągle niedoskonały, jest angielskojęzyczne seriouslyfish.com .

Do kotka to jest papier toaletowy. Przeczytałem Twój wcześniejszy post ze stwierdzeniem:

 

''Amazonia to nie jest jakieś wybitne podłoże.''

  Ciekawe na jakiej podstawie tak twierdzisz? Jesteś biologiem? A skoro przytaczasz link do anglojęzycznego forum to znaczy że znasz język angielski, a skoro go znasz to poczytaj najpierw na forach angielskojęzycznych jakie podłoża polecają akwaryści do zbiorników roślinnych. Nie chce mi się szukać bo u mnie jest w tej chwili 21.00 ale z tego co pamiętam to w momencie poszukiwania podłoża/substratu do mojego zbiornika sporo akwarystów polecało właśnie Amazonię ewentualnie Eco-Complete więc czegoś tu nie rozumiem.

Edytowane przez Norbi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię, że Amazonia jest zła, tylko że to podłoże jak podłoże. Jak zadbasz o preparację to i piach będziesz mieć podobnej jakości. Także jak dla mnie to płacenie za znaczek. Takie jest moje nastawienie do całej marki sprzedającej pensetę za ćwierć tysiąca złotych, albo pół litra nawozu potasowego z 120zł. To jest chore i nic nie zmieni mojej opini na ten temat.

 

Superakwarium.pl to temat rzeka. Serwis jest tragiczny i służy do nabijania pieniędzy. Forum jakoś ratują ludzie którym zależy. Cokolwiek jednak przeczytasz na stronie sprawdzaj w innym serwisie, a koniecznie sprawdź czy czasem nie podało SA jako źródła. Komentarze pod opisami są niemoderowane, a rady w nich zawarte debilne. Więcej mi się na ten temat gadać nie chce, bo naprawdę ten serwis to w 90% śmieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj przez pogodę i moją nieobecność 2 dniową poniosłem pewne straty:

- samica mieczyka weloniastego

- 2 samice gupików, z tym szczególnie jednej mi szkoda bo była rozmiau xxl

A również naszła mnie chęć na spróbowanie czegoś takiego:

- podłoże to piasek

- rośliny: cryptocoryna karbowana, cryptocoryna (średnia na 2 plan), nurzaniec, pistia

- na dno liście dębu, szyszki olchy

- woda z filtra RO i armatki torfowej

Obsada:

- zbrojnik ? - jakiś ciekawy 1+3, 1+2

- kirysek Leucomelas 8 sztuk

- apistogramma honsoil

Zaznaczam że jest to tylko jedna z koncepcji przed zmianami.

Czekam na ewentualne korekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy czy chcesz robić prawdziwe BW.
Jeśli to ma być południowoamerykańskie BW to jak najmniej roślinności. Kryptokoryny to nie ten biotop.
Pistia i ewentualnie jakaś Żabienica.
A co do obsady to zamiast Zbrojników i Kirysków lepiej stado Otosków i jakaś ławica Neonów lub Zwinników Jarzeńców.
Hongsloie mogą być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Postanowiłem dokonać zmian w akwarium po powrocie z wakacji.

Po zmianach będzie tak:

- 144l 80*40*45

- oświetlenie 0,58W/l 3/6500K+1*8500K

- 200W grzałka

- Fluval 206

- filtr RO - przyjdzie pod koniec sierpnia

- armatka torfowa, mam już swój patent z butelki

- podłoże to będzie zwykły piasek + kulki gliniano torfowa + nawóz Podwodne ogrody

- nawożenie solami + intermag z chelatem 8% + easy Carbo

- październik/listopad butla CO2

parametry: ph 6,5-7,0; Gh,KH max 5

- flora: cryptocoryny z mojego zbiornika, pistia, morze nurzaniec, ewentualnie amazonka

- fauna, tu proszę o rady, chodzi mi o coś ciekawego i dość trudno dostępnego

- apistogramma?

- kirysek Leucomelas 8*

- zbrojnik jakaś ciekawa para

Reszta to czekam na podpowiedzi, wiem, że mam 100 pomysłów, ale ren jest ostatni.

Z góry dziękuje za podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...