Jump to content
Sign in to follow this  
kotcwaniak

jak przykleić tło?

Recommended Posts

Mam problem z tłem, mianowicie nie mogę go przykleić, jak dam na taśmę to odstaje od szyby i brzydko wygląd, jak zrobić żeby było przyległe i nie odpadało?

Dotnij płytę czy sklejkę na wymiar i delikatnie czymś zaprzyj. A najlepiej naklej folię samoprzylepną jednokolorową.

Trochę odgrzebuję, ale mam inny pomysł. Pomijając dostępne w sprzedaży kleje, które później trudno doczyścić z tylnej szyby ja zastosowałem metodę wodną, tzn. pamiętacie naklejki foliowe, które kleiło się na samą wodę i trzymały długo, aż nie zamokły? Robię tak samo z folią, z tym, że należy zaopatrzyć się w wałek gumowy. Odrobina wody ze spryskiwacza do kwiatków pomiędzy folię a szybę sprawia, że nie ma tam, albo jest bardzo niewiele powietrza. Teraz wystarczy dobrze rozprowadzić wałkiem i narożniki okleić taśmą samoprzylepną, aby zapobiec zadarciu przypadkowemu. Woda nie odparowuje nawet w bardzo ciepłym pomieszczeniu. No może po pół roku należy odciągnąć róg gdzie najwięcej odparowało, prysnąć wodą i ponownie wałkiem przeciągnąć aż do odciśnięcia nadmiaru wody. Kolory tła zza tylnej szyby zawsze są ostre i wyraźne.

Ja polecam mały wacik w rękę, delikatnie nasączyć w zwykłym oleju roślinnym lub oliwie do smażenia i smarować folie. Potem do szyby i karta kredytowa lub dowód osobisty do wyciągnięcia powietrza. Szybko, zwinnie i prościutko. pzdr

A gdy już jest zbiornik zalany i chce się zmienić tło ?:)

A od ściany jest ok. 5cm i nie można przesunąć szafki ?.

Pozdrawiam.

Na pewno..

Można jeszcze nakleić tło na np.karton i po prostu powiesić na ścianie.

Ja tło przykleiłem na taśmie dwustronnej, przykleiłem taśmę tam gdzie akwarium ma sylikon i na przyłożyłem po prostu brystol i zero problemu do dziś :)

Ja polecam poster fix Juwela. Musisz tylko dobrze dociąć tło i klejenie zajmuje dosłownie chwilkę. Preparat kupisz za 15 złoty