Skocz do zawartości

Krewetkarium.


OliwCiaa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Planuję założenie typowego krewetkarium.

 

Zestaw Aquaela (10l)

 

Wymiary zbiornika: 20x20x25 (10l);

Filtr: Aquael Pat MINI;

Ogrzewanie: z zestawu;

Oświetlenie: Planuję kupić Aqua El Deco Light 11W 65000k;

Podłoże: Planuję kupić Planta Soil 3l;

Nawożenie: Kulki gliniano-torfowe;

Rośliny i dekoracje: Chcę same rośliny, bez żadnych kamieni i korzeni. Co do roślin to myślę nad:

Mały Heniek (jako 1 plan, trawnik);

Wgłębka.

Zwierzęta:

Krewetki Yellow, Sakura Red, Red Rill albo Tigery.

 

No i właśnie. Czy osprzęt jest odpowiedni ? Które z krewetek najlepiej wybrać ? I czy istnieje jakiś mech, które obrośnie żwir ? Czyli będzie podłożem ?

 

 

 

 

 

agunia997- Pisownia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jeśli posiadasz grzałkę z zestawu czyli Aquael AQSn-15 to jest raczej do wymiany, ponieważ nie posiada termostatu.

Oświetlenie Aquael 11W 6500k będzie dobre.

Filtr w miarę dobry, ale wielkością trochę duży jak do kostki 20x20x25 lepiej byłoby zainwestować w kaskadę. Przynajmniej ja bym tak zrobił.

Na trawnik mogłoby też być hydrocotyle sp.japan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do braku termostatu, grzałka jako grzałka dobrze się sprawuje/sprawowała jak miałam w tym baniaczku. Czy tak bardzo termostat jest potrzebny ? Filtr na razie taki musi zostać.

Ja posiadam grzałkę z termostatem, która grzeje na 25 stopni Celsjusza. Termostat się przydaje, ponieważ grzałka sama się włącza gdy temperatura spadnie i wyłącza, gdy osiągnie odpowiednią temperaturę.

Z filtrem nie ma tragedii, lecz później warto zainwestować w kaskadę, zawsze to trochę więcej wolnego miejsca. Przy tym litrażu to ważne. ;)

Z krewetek możesz jeszcze wybrać np. Babaulti.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta grzałka utrzymuje wodę na ok. 25 stopni Celsjusza ciągle. Woda nie spada z temperaturą, ani się nie zwiększa. Na razie sprzęt musi wytrzymać. Babaulti powiadasz ? Hmm. Trzeba pomyśleć.

Widocznie mówimy o innych grzałkach, mniejsza o to. Jeśli utrzymuje stałą temperaturę to może być. Ja u siebie w akwarium mam krewetki Babaulti i Red Cherry. U mnie w akwarium 24,5l przy oświetleniu Aquaela 11W 6500k roślinki mało wymagające dobrze rosły. Teraz postanowiłem dołożyć drugi taki moduł. Dla roślin możesz też stosować Carbo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również myślałem nad krewetkami Yellow, ale w kostce 30l. Najlepiej zamów u Sławka, przynajmniej wiadomo co się bierze. Wydaje mi się, że na np. raczki cambarellus potrzeba akwarium ok. 40l (bardziej chodzi o powierzchnię dna), aby trzymać kilka sztuk. Z tego co wiem potrzebują dużo kryjówek.

W tym temacie jest dużo informacji o rakach viewtopic.php?t=15105

 

Wytapatalkowane z mojego HTC Desire

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz mam jeszcze pytania odnośnie paru rodzajów krewetek. Proszę o napisanie, czy krewetki potrzebują słodkiej czy słonej wody do rozmnażania, bo nie wszystkie informacje dot. tych rodzajów da się znaleźć w internecie:

 

Krewetka filtrująca: Atya gabonensis

Krewetka karłowata:

Caridina cf. propinqua "Orange"

Caridina serriatirostris "Ninja"

Caridina sp. "Biene"

Caridina sp. "Hummel"

Caridina sp. "Tiger"

Neocaridina cf. zhangjiajiensis "W. Pearl"

Neocaridina heteropoda "Yellow"

Caridina spongicola "Harlequinshrimp"

Krewetka wielkoramienna:

Macrobrachium assamense

 

Dzięki za odpowiedź ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...