Skocz do zawartości

[112l] Moja 112tka - START IWAGUMI


KERO79
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nawozisz czymkolwiek swoje rośliny? Bo przy takim świetle i CO2 + EC, musisz podawać nawozy, fosfor, potas, azot, magnez.

 

Tak, nawożę solami, ostatnie pomiary wody to:

Fe 0,1

NO3 30

PO4 1,5

K  40

 

Myślę że rośliny nie głodują, chociaż wyczytałem że te gnicie rotali to może być brak CO2, jak zwiększyłem z butli to ryby zaraz łapały przyduchę, zwiększyłem więc EC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 80
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 1 miesiąc temu...

Cześć

 

Sytuacja z glonami opanowana, ale jak to w życiu bywa jest nowy problem - plaga ślimaków.

 

 

Otóż w d zbiorniku rzuciły mi się ślimaki. Bocje nie dały rady, helenki mi tam padają (wypławki?). Z desperacji zastosowałem chemię ale i to przetrwały (myślę że to przez strukturę podłoża - amazonia - miały gdzię się schować).
Chcę zrobić restart . . . i teraz pytanie czym umyć akwarium by mieć pewność że żadne jajeczka nie przetrwają?
Jak umyć filtr (kubełek), sama gorąca woda wystarczy? W czym wymoczyć rośliny?

 

Mieszkańców na czas operacji umieszczę w innym akwarium :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam

Jakiś czas nie było mnie na forum, ale dziś mając chwilę postanowiłem pokazać jak się ma sytuacja :)

Walka z ślimakami trwała długo . . . niestety bezskutecznie, nawet potrójna dawka chemii nie zakończyła sprawy.

Zrobiłem restart - to pomogło :) Teraz uważam zanim wsadzę jakąś roślinkę do akwarium, jest oglądana i moczona w odpowiednich substancjach ;)

Generalnie po starcie nowego akwarium (bez ślimaków) i nasadzeniu roślin . . .nic . . . zero przyrostu masy zielonej. W poprzedniej aranżacji miałem Amazonię to co tydzien wykaszałem pełną jednorazówkę zielska, teraz po miesiącu nic nie urosło a część roślin nawet się nie przyjeła.

Podłoże to jakiś substrat przykryty żwirkiem + kulki gliniano-torfowe.

 

Szukając rozwiązania trafiłem na wątek o metodzie EI jako sposobie nawożenia. Stwierdziłem że spróbuję i to był strzał w dziesiątkę :)

Rośliny ruszyły . . . cotygodniowa przycinka . . . brak glonów  (trochę zielenic kolonijnych).

Jestem zadowolony ze zbiornika, sole kosztują parę złotych, nie robię testów . ..  wydaje mi się tylko że butla z CO2 szybko się kończy (podaję 24h).

Aktualne foty w załączniku.

Pozdrawiam 

Grzechu

post-15607-0-17549400-1392568615_thumb.jpg

post-15607-0-83671200-1392568677_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
 

Witam, miesiąc zleciał, akwarium wygląda tak jak w załączniku ;) sami oceńcie :)

Wydaje mi się że muszę bardziej przycinać rośliny, ale za każdym razem szkoda mi ich gdy to robię a nie mam miejsca by je przesadzać :( człowiek pielęgnuje a później okalecza i wyrzuca ;)

Jutro piątek więc znów koszenie i cotygodniowa podmiana wody.

 

IMGP5807j_ersxrhe.jpg

post-15607-0-76047900-1395341560_thumb.jpg

Edytowane przez KERO79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...