Jump to content

Filtr MiniKani 120 a akwarium 60l

Mexico
 Share

Recommended Posts

A jak ma ciągnąć jak jest na OUT ( wyjściu )

Da rade. Mam na wyjściu i o ile dobrze pamiętam to według producenta to jest nawet wskazane. Według mnie jest to jeszcze bardzo dobre wyjście kiedy ma się krewetki i czasami je filtr wciągnie to mi pompka ich nie zmiksuje ;)

Podmieniłem wyjścia ale dalej nic... Wydaje mi się że jak nie ma różnicy w poziomie to pompa sama nie zassie wody z akwarium...

Żadna pompa w kubłach sama nie zassie wody.

Wylej wodę z kubła, wszystkie węże niech będą puste, podłącz zestaw tak jak powinien być tzn. jak na tym rysunku wcześniej, wylotu nie wkładaj do akwa tylko jak już będziesz miał wszystko podłączone to odkręć zawór i mocno zassaj wodę tym wężem tak aby w kolanku (tej plastikowej rurce co jest w akwa) nie było powietrza tylko woda. Po kilkunastu sekundach poziom wody w akwarium spadnie to dolej wodę, a między czasie podłącz wąż wylotowy do akwa. Jak byś nie zdążył i zaczęła by Tobie lecieć woda to zakręć zawór na filtrze i dokończ podłączanie wylotu.

Jak już będziesz miał podłączone wszystko to odkręć zawór i podłącz pompę do prądu i nie ma opcji aby nie pompowało kiedy pompka jest sprawna.

Po prostu nie może być w tym kolanku co woda spływa do filtra powietrza bo w żadnym filtrze woda sama z siebie wtedy nie poleci. Jak już to miejsce napełnisz wodą to reszta zrobi się sama.

Pamiętaj tylko jak będziesz zasysał to zawór ma być na 100% otwarty.

Mam na wyjściu i o ile dobrze pamiętam to według producenta to jest nawet wskazane.

Pierwsze słyszę,ale faktem jest,że i tak powinno działać.

Według mnie jest to jeszcze bardzo dobre wyjście kiedy ma się krewetki i czasami je filtr wciągnie to mi pompka ich nie zmiksuje ;)

Pompa może ich nie zmiksuje,ale chyba nie sądzisz,że będą żyły w filtrze ;)

No chyba,że akurat zauważysz,że jakąś wciągnęło i przeprowadzisz szybką akcję ratunkową :lol:

W innym przypadku nie ma znaczenia czy je zmiksuje,czy nie.

Pompa może ich nie zmiksuje,ale chyba nie sądzisz,że będą żyły w filtrze

No chyba,że akurat zauważysz,że jakąś wciągnęło i przeprowadzisz szybką akcję ratunkową

Przeżyją czy nie ale zawsze jest większe prawdopodobieństwo, że tak ponieważ swego czasu przy FZN 1 gdzie pompa jest umiejscowiona w miejscu, w którym krewecie nawet jak by chciałby nie mają opcji gdzieś odskoczyć bo najpierw jest pompa, która je poszatkuje. Miałem tak raz kiedy mi prefiltr osunął się z rurki wlotowej to po wyciągnięciu koszyków miałem zupę krewetkową :(

Jeśli w MiniKani pompa by była na wężu co doprowadza wodę do filtra to krewetki miały by marne szanse, a tak to jest opcja, że będą siedziały na wkładach ;)

W kuble ?

Gratuluję pozytywnego myślenia,ale nie przesadzajmy

Tak w kuble. Zdarzyło się Tobie, że spadł a gąbka, która miała służyć za barierę aby nie wciągał filtr krewetek? Mi tak i mogę powiedzieć, że przy FZN spośród 20 krewetek, które wpuściłem tak tydzień przed zostały 2. Gdyby pompa była na wylocie (tak jak w MiniKani bo w FZN nie ma takiej opcji) jestem pewien, że przetrwały by wszystkie 20 sztuk.

FZN to nie kubeł.

Kubeł czyścisz co ok.6m-cy,więc nie wmawiaj mi,że krewetki tyle tam przeżyją.

Jak by tak było to ludzie hodowali by je w kubłach,bo po co marnować prąd na dodatkowe akwa.

Nie zrozumieliśmy się,

Mi chodzi o to, że w przypadku gdy np. zauważysz zmniejszenie liczebności krewetek albo to, że gąbka zabezpieczająca przed wciągnięciem do filtra jest obsunięta albo coś podobnego to jest opcja, że krewecie będą w kuble całe, a nie poszatkowane ;)

Według mnie jeszcze warto montować pompę za filtrem ponieważ liść czy kamyczek z podłoża może zablokować wirnik, a tak to pompa pompuje tylko czystą wodę.

Przecież już wcześniej to napisałem,dlatego nie rozumiem po co kontynuujesz tą dyskusję ;)

Pompa może ich nie zmiksuje,ale chyba nie sądzisz,że będą żyły w filtrze ;)

No chyba,że akurat zauważysz,że jakąś wciągnęło i przeprowadzisz szybką akcję ratunkową :lol:

Dobra, dobra mi chodzi tylko o to, że jest różnica pomiędzy montowaniem filtra na wlocie, a na wylocie i jako przykład wziąłem krewetki.

Dasz na wlocie to wciągnie ci krewetki i nie będziesz miał nic, a dasz na wylocie to jest szansa, że będą całe. Poza tym pompa lepiej pracuje w czystej wodzie niż brudnej i to są główne argumenty, które są za montowaniem na wylocie z filtra.

Czy zamontujesz przed czy za kubłem to już jest Twoja sprawa lecz bezpieczniej jest montować za bo w pracy filtra to i tak nie ma żadnej różnicy, a jest bezpieczniej.

Jeśli filtr ruszy to proszę napisać czy przyczyną było to co pisałem czy coś innego ;)