Jump to content

[56L] Ogólne z krewetkami

Dundan
 Share

Recommended Posts

Zbiornik 56l dojrzały

Filtr hbl 301

5 neonów inesa , 4 neonów diamentowych, 5 kirysów panda, 3 gupiki, x świderków, x krewetek dzikusów, 1 ampularia zółta

Roślin: jedna kryptokoryna, 2 anubiasy nana, trochę żabienicy, troche pistii, "krzak" Hygrophila difformis, 3 rodzaje mchu, 2 rodzaje nurzańca, "coś" z fioletowymi od spodu liścmi

Grzałka 25w z termostatem ustawionym na 27 stopnii C

Carbon Plus z azoo, pokarm mini pallet z azoo, pokarm dla kirysów z azoo, uzdatniacz + "farbka" balckwater + bakterie

no3 < 25, no2 <0, gh 4-7d, kh 6-10 d, pH 7,2

Odmulanie, Podmiany 5l raz na 2 tygodnie, czyszczenie filtra - jak spadnie przepustowość - czasem nawet co 5 dni

Dołączona grafika

Całkiem ciekawy karton, nadaje zbiornikowi takiego kubistycznego wyrazu. Pojęcia nie mam dlaczego zdecydowałeś się go sfotografować, chyba już wolę gołą ścianę i prześwitujące dyndające kable :P

Jakie tam masz oświetlenie? Nic na ten temat nie napisałeś, a musisz wiedzieć że ta drobna trawka to dość wymagająca roślina. Dlatego przydało by się te 0,5W/l i jakieś nawożenie. Poza tym flora by się trochę szybciej zagęściła i łatwiej pokonałbyś glony. Filtr jest trochę za słaby, ja mam takie w 30l i wydaje mi się że to dla takiego max. obszar pracy. Ale skąd miałeś to wiedzieć skoro sprzedają go polecając do 60l zbiorników... Trochę pracy i będzie dobrze, grunt to żeby rośliny bujnęły.

• 3 weeks later...

Mnie podoba się to akwarium, chociaż ta wspomniana ceramika, patyk i tektura do wyrzucenia. Czy ta woda jest żółta, czy to wynik zdjęcia ?

Moim zdaniem powinieneś skupić się na zapewnieniu optymalnych warunków dla roślin i ryb, a nie kupować co chwilę rośliny.

• 4 months later...

Dawno mnie tu nie było, ale też trochę się zmieniło:

Rybki - papa

Krewetki RC x sztuk, kundle x sztuk, CR 2 sztuk, CB samotna

Ślimaki 3 razy helenka, miliard zatoczków.

Filtr mini fan 400l/min.

Rośliny korzeniowe papa

Mchy javaj, willow, flame, x-mas, subwassertang, china, peacock, phoenix

Dołączona grafika

A i aparat mi się zepsuł.