Jump to content

pomocy problem z Aquael 500 nie filtruje

diid
 Share

Recommended Posts

Ten filtr ładnie działał ponad rok, wystarczał na moje akwarium, ale teraz po czyszczeniu i podmianie, tylko dziwnie buczy i nie filtruje. Nie bardzo mam kasę na nowy (świąteczne prezenty) i mam nadzieje że z tym da się coś zrobić. Wiem że jak pójdę do sklepu to mi gościu powie że tak się zdarza i mam kupić nowy...

//Pisownia!

Nantai

Litości, poprawiacie moje wielkie litery lub skrót aq a nie jest to forum o problemach ortograficznych, aczkolwiek bardzo doceniam starania i dbałość o poprawność moich wypowiedzi. Proponuję ponadto dokonać rozbioru zdania.

Za to ubawiłam się widząc na stronie "Pytania początkującego akwarysty" byka w temacie "Ciekawe tematy - ZAJRZYJ KONIECZNIE !!!! " którego Panowie nie poprawili- jak dotąd.

Kuba_lukow - dziękuję, spróbuję.

Musisz odkręcić wirnik i wyczyścić go dokładnie z kamienia, oraz komorę wirnikową tak samo. Dzieje sie tak bo masz kamień na wirniku i w komorze. W tedy robi się zbyt mocne tarcie i wirnik nie chce się kręcić. Polecam zeskrobać kamień nożykiem. U mnie chociaż ta było z moim chinolem HJ-611B

Dzieje się tak bo masz kamień na wirniku i w komorze.

:shock: Nigdy się z takim czymś nie spotkałem.

Z mojej strony to mogę powiedzieć tylko tyle, że weź jak masz przesmaruj wirnik i całą komorę wirnika wazeliną, zalej cały filtr wodą i pociągnij mocno wąż ten co normalnie woda leci z filtra do akwa i pamiętaj jak będziesz wciągał to aby filtr pracował (chodzi mi abyś zrobił tak jak przy spuszczaniu wody z akwa), a tej wody naciągnij tak mocno aby pojawiła się we wężu. Jak wirnik się kręci to nie ma opcji aby nie ruszył.