Jump to content

pomocy problem z Aquael 500 nie filtruje


diid
 Share

Recommended Posts

Ten filtr ładnie działał ponad rok, wystarczał na moje akwarium, ale teraz po czyszczeniu i podmianie, tylko dziwnie buczy i nie filtruje. Nie bardzo mam kasę na nowy (świąteczne prezenty) i mam nadzieje że z tym da się coś zrobić. Wiem że jak pójdę do sklepu to mi gościu powie że tak się zdarza i mam kupić nowy...

//Pisownia!

Nantai

Link to comment
Share on other sites

Litości, poprawiacie moje wielkie litery lub skrót aq a nie jest to forum o problemach ortograficznych, aczkolwiek bardzo doceniam starania i dbałość o poprawność moich wypowiedzi. Proponuję ponadto dokonać rozbioru zdania.

Za to ubawiłam się widząc na stronie "Pytania początkującego akwarysty" byka w temacie "Ciekawe tematy - ZAJRZYJ KONIECZNIE !!!! " którego Panowie nie poprawili- jak dotąd.

 

Kuba_lukow - dziękuję, spróbuję.

Link to comment
Share on other sites

Musisz odkręcić wirnik i wyczyścić go dokładnie z kamienia, oraz komorę wirnikową tak samo. Dzieje sie tak bo masz kamień na wirniku i w komorze. W tedy robi się zbyt mocne tarcie i wirnik nie chce się kręcić. Polecam zeskrobać kamień nożykiem. U mnie chociaż ta było z moim chinolem HJ-611B

Link to comment
Share on other sites

Dzieje się tak bo masz kamień na wirniku i w komorze.

:shock: Nigdy się z takim czymś nie spotkałem.

 

Z mojej strony to mogę powiedzieć tylko tyle, że weź jak masz przesmaruj wirnik i całą komorę wirnika wazeliną, zalej cały filtr wodą i pociągnij mocno wąż ten co normalnie woda leci z filtra do akwa i pamiętaj jak będziesz wciągał to aby filtr pracował (chodzi mi abyś zrobił tak jak przy spuszczaniu wody z akwa), a tej wody naciągnij tak mocno aby pojawiła się we wężu. Jak wirnik się kręci to nie ma opcji aby nie ruszył.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...