Jump to content

Prośba o pomoc w doborze rozmiarów akwarium

don_Vall
 Share

Recommended Posts

Planuję akwarium (długość) 120x w zasadzie (szerokość) 50x (wysokość) 50 tutaj mam największy dylemat. Czy powinno być to 50 czy 60 centymetrów.

Szerokość 50 cm jest już prawie pewna ze względu na ograniczone dosyć miejsce.

Aktualnie mam akwarium o wysokośći 45 cm i czasem wydaje mi się za niskie (rośliny). Wysokość 50 cm jest wysokością standardową i jest zbliżona do wysokości obecnego akwarium i przy pracy w nim nie powinno być problemów. W wyższym podejrzewam takowe kłopoty.

Mógłby mi ktoś kto ma takie akwarium coś podpowiedzieć? Coś poradzić.

Następnym dylematem jest wysokość szafki w bezpośredniej konsekwencji wysokości akwarium. Na jakiej wysokości powinno być dno akwarium (lub góra).

Aktualnie mam szafkę wys 60 cm i do obsługi akwarium 45 cm jest w sam raz. Ale co będize jak akwarium będzie miało więcej centymetrów (50 - to podobnie, 55 lub 60).

Planuję akwarium (długość) 120x w zasadzie (szerokość) 50x (wysokość) 50 tutaj mam największy dylemat. Czy powinno być to 50 czy 60 centymetrów.

Szerokość 50 cm jest już prawie pewna ze względu na ograniczone dosyć miejsce.

Aktualnie mam akwarium o wysokośći 45 cm i czasem wydaje mi się za niskie (rośliny). Wysokość 50 cm jest wysokością standardową i jest zbliżona do wysokości obecnego akwarium i przy pracy w nim nie powinno być problemów. W wyższym podejrzewam takowe kłopoty.

Mógłby mi ktoś kto ma takie akwarium coś podpowiedzieć? Coś poradzić.

Następnym dylematem jest wysokość szafki w bezpośredniej konsekwencji wysokości akwarium. Na jakiej wysokości powinno być dno akwarium (lub góra).

Aktualnie mam szafkę wys 60 cm i do obsługi akwarium 45 cm jest w sam raz. Ale co będize jak akwarium będzie miało więcej centymetrów (50 - to podobnie, 55 lub 60).

Co do wysokości akwarium o rozmiarach 120,50,50 stoi u mnie na stelażu o wysokości 75cm i wygląda dobrze, co do wyboru wysokości to ja np mam problem przy 50 jeśli chodzi o to aby np w każdy zakątek dotrzeć ale to też może być wina tego że mam półkę z oświetleniem zamontowaną 8 cm nad akwarium gdzie z każdej strony mam jeszcze 15cm miejsca do akwarium na bokach.