Jump to content

Aranżacja zbiornika 160l

_piotrek_
 Share

Recommended Posts

Witam wszystkich bywalców!

Jestem tu nowy, mam na imię Piotrek.

Potrzebuję pomocy. Mam zbiornik 160l (100x40x40), który aktualnie wygląda tak

http://c.wrzuta.pl/wi7403/d67671550001240950c0e9fd/akwarium_160l

Rośliny, które się w nim znajdują to:

- widoczny Anubias na kawałku gałęzi;

- cabomba, około 10-15 łodyg;

- cryptocoryna z czerwonymi listkami po jednej stronie;

- lotos tygrysi, czy coś takiego;

- echinodorus widoczny po prawej stronie, jeden krzak duuży, i dwa małe pod spodem;

- jakaś trawka koło anubiasa, zapomniałem nazwę;

i widoczny korzeń z mchem java;

- w drodze mała althernatera reinecki

Dołączona grafika;

- w drodze Vallisneria nana

Dołączona grafika;

- w drodze Limnophila aromatica

http://img14.allegroimg.pl/photos/oryginal/27/85/20/01/2785200148;

- w drodze Glossostigma elatinoides ok.100 sadzonek

Dołączona grafika;

Na dnie jest ziemia ogrodowa i warstwa bazaltu. Lampy, które jutro będę zakładał to: Aquarelle 30W, 865 30W i do wyboru Aquastar lub Grolux 28W jako dodatek (nie wiem którą wybrać).

Wszystko założyłem chyba w poniedziałek w zeszłym tygodniu, ale woda była przelana ze starego dotychczas działającego akwa, część roślin przesadzona właśnie z niego. rośliny rosną bardzo ładnie, ale.........chciałbym zaaranżować coś fajnego, brakuje mi konkretnego pomysłu, a przede wszystkim doświadczenia w rozroście tych roślin. Nie wiem czy sadziś je w grupkach czy rozsadzać. Nie mogę konkretnie znaleźć miejsca dla tych roślin. Proszę Was o pomoc chociażby w kilku słowach, co byscie zmienili, co przesadzili w inne miejsce itp. Może z Waszą pomocą i przy takim zestawieniu roślinności stworzymy coś ciekawego. Chciałbym pokazać Wam za parę miesięcy wspólny rezultat :) Liczę na Waszą pomoc.

Pozdrawiam, P.

Z zamkiem to fakt, ale żona i Wojtek(3 latka) się strasznie upierają :) Wolnymi kroczkami go z tamtąd wyniosę ;)

Ale z tym napowietrzaniem to mnie zabiłeś! Znawcy każą mi napowietrzać wodę brzęczkiem, a tu taka informacja. Właśnie gdzieś czytałem, że to wytrąca CO2 z wody.

Potrzebuję trochę więcej, np. którą gdzie najlepiej posadzić żeby jedna drugiej nie zasłoniła, nie przyćmiła itp.

Tak silne napowietrzanie wytrąca Co2 z wody. "Znawcy" o których mówisz chyba się trochę mylą ponieważ aby bardzo dobrze napowietrzyć wodę w akwarium wystarczy tylko i wyłącznie ruch tafli wody. Brzęczyki stosuje się wtedy gdy tafla wody porusza się niewystarczająco bądź wymaga tego aktualna sytuacja w zbiorniku. Brzęczyk napowietrza wodę w ten sposób że bąbelki uderzając w tafle wody poruszają ją. Po pierwsze wyrzuć zamek bo nie wygląda naturalnie, obsadź roślinkami boki i tył zbiornika a na przód daj jakieś mniejsze i do tego ładny duży korzeń który pnie się ku górze oczywiście pod kątem, możesz go także obsadzić mchem i może kilka większych kamieni.

Nie chcę Cię martwić.ale przy oświetleniu 58W część z tych roślin padnie.

:o

58W ? W tej chwili mam 88W, najprawdopodobniej nie doczytałeś. Mam dwie lampy po 30W, Aquarelle i 865 oraz dodatkowo dwie po 28W Grolux i Aquastar. Chcę dołożyć tylko jedną z nich, ale jeśli zajdzie taka potrzeba to dorzucę obie. Wtedy by było 116W co daje 0,725W/l/ To chyba nie jest aż tak mało.

Mam coś takiego

http://c.wrzuta.pl/wi9242/59796834001b073450c1fd32/dsc_0143http://c.wrzuta.pl/wi16606/8c36028f000774c150c1fd33/dsc_0142

Trochę zaglonione. Chciałem żeby to porosło jakimś mchem, fajnie by służyło jako kryjówka. Polewałem octem, nie pieni się i nie syczy.