Jump to content

Gupiki co pokolenie to brzydsze

kamilp
 Share

Recommended Posts

Witam.Mam gupiki moskiewskie, zauważyłem że co kolejne pokolenie to ryby są brzydsze, nie mają takich barw jak poprzednie, posiadają różne odbarwienia na ogonach itp. Idzie jakoś temu zapobiec ? Prawda jest taka że robią się wręcz brzydkie i nie cieszą tak już... :)

A romnażają się między sobą??

Powinieneś wprowadzać do romnarzania rybki niespokrewnione. To tak jak z ludzmi związki kazirodcze grożą różnymi defektami. Tak samo jest u rybek zwłaszcza żyworodnych. Krzyżując brata z siostrą z każdym pokoleniem będzie defektów coraz więcej.

A romnażają się między sobą??

Powinieneś wprowadzać do romnarzania rybki niespokrewnione. To tak jak z ludzmi związki kazirodcze grożą różnymi defektami. Tak samo jest u rybek zwłaszcza żyworodnych. Krzyżując brata z siostrą z każdym pokoleniem będzie defektów coraz więcej.

Też tak kiedyś myślałem,jednak to nie prawda.

:google: Chów wsobny.

Kamil,żeby utrzymywać dobre cechy gupików,trzeba prowadzić selekcję-czyli dopuszczać do rozmnażania tylko najlepsze egzemplarze.

Krótko na temat musiałbym załapać najładniejsze samce i samice dać im trochę czasu i odebrać od nich narybek :)?

Niestety to nie jest takie proste. Pojedyncze zapłodnienie samicy daje nie jeden, a kilka kolejnych miotów.

Dlatego, tak jak powiedział Sławek, musiałbyś odseparować najładniejsze samice już w młodym wieku, aby uniknąć przypadkowych niechcianych zapłodnień. I dopiero gdy "nieruszone" podrosną dopuścić do nich wybrane samce.

Wiem zauważyłem że jedno zapłodnienie daje kilka miotów :). No nic dzięki wielkie za zainteresowanie i odpowiedź . A tak się spytam żeby nie zakładając nowego tematu mam zbiornik 50l w którym trzymam żyworodki , mam w nim filtr, beż światła stoi na biurku podam przykład, mieczyki mają ok 2miesięcy i nawet nie mają 0,5cm, daję im zmielony pokarm młynkiem ok 3razy dziennie, dodam że tam nie mam grzałki jest prawdopodobnie temp pokojowa ok 20*C .Czemu tak wolno rosną :(?

Bo mają,przyjrzyj się swoim wychowańcom. :)

Dlaczego "kisisz" mieczyki w 50 litrowym baniaku?

Dziwisz się że narybek Ci nie rośnie...

20 st C.... Niby może być ale narybek tych gatunków rozwija się szybciej w wyższych temp... i mogłabym ci tak pisać i wymieniać,ale jak to kolega Slawek121 napisał,masz złe warunki i tyle.

Nie kotnik, inne akwarium i nie 25 l.

Artemia w stadium młodocianym sama w sobie jest mała... Dorosłe solowce są świetnym pokarmem dla dorosłych ryb.

O co ci chodzi z tym "i tez raz w tygodniu?".