Skocz do zawartości

Pomoc w rozpoznaniu roślin


gruszkin
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba się mylisz. Jedynka to nie jest rotala green. Raczej 5 to może być rotala green bo na czubkach nie widać żeby się zabarwiała na czerwono. Rotala rotundifolia i rotala green różnią się podobno tylko właśnie tym, że jest zielona. Wydaje mi się , że jedynka to jednak duży heniek. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Ja nie chcę się z Tobą sprzeczać. Po prostu tak jak zgadzam się, że 3 to jest jednak nana petite, tak nie zgadzam się z Tobą, że 1 to rotala green i powiem Ci dlaczego.

Czy rotala green ma mniejsze liście od rotali rotundifolii? Z tego co wiem to green nie różni się wielkością liści, a tylko tym, że nie wybarwia się na czerwono.

 

Edit:

 

5. to według mnie rotala green! Widać po małym heńku, że zbiornik jest nawożony co2 więc i pewnie ma także mocne oświetlenie. Przy mocnym oświetleniu zwykła rotala byłaby nieźle wybarwiona tym bardziej, że nie widać, żeby ta roślina była do zdjęcia przycięta.

 

//Edytuj posty!

Nantai

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Hoduje rotale , małego, dużego heńka z tych roślin, które są na tym zdjęciu. Jeżeli chodzi o anubiasa nana i petite to tą pierwszą roślinkę także hoduję, a petite nie znałem, dlatego wydawało mi się, że to jest nana ale myliłem się. Uzasadniłem Tobie dlaczego uważam, że 1 to nie jest rotala green. Nemo130 widzisz, że nie zgadzamy się co do jedynki, więc jak chcesz pomóc rozstrzygnąć na zasadzie +1 dla Sławka bez podania uzasadnienia to równie dobrze możesz napisać, że to księżycowy kwiatek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz ja uzasadniłem Tobie dlaczego uważam, że 1 to nie rotala. Ty zachowujesz się tak: wiem bo wiem ale nie powiem dlaczego tak jest i przyjmijcie to za pewnik, ponadto teraz to właśnie ty zaczynasz gdybać.

Napisałem tego posta w dobrych intencjach. Nikt koledzie gruszkinowi nie odpisał, więc ja spróbowałem pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz ja uzasadniłem Tobie dlaczego uważam, że 1 to nie rotala. Ty zachowujesz się tak: wiem bo wiem ale nie powiem dlaczego tak jest i przyjmijcie to za pewnik...

Dokładnie tak.

Nie będę przecież wstawiał opisu,bo to nie ma sensu.

Niedoświadczony i tak nie wyłapie różnicy,a doświadczonemu jest niepotrzebny.

 

Nie mylę się,ale nie będę się z Tobą sprzeczał.Niech ktoś jeszcze się wypowie.

I na tym kończę swój udział w tym temacie.

Dodam tylko,że Twoje uzasadnienie mnie nie przekonuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławek mylisz się co do tej pierwszej rośliny na zdjęciu. 1 to jest Hemianthus micranthemoides, a nie jak Ty mylnie uważasz rotala green. Nie chcesz lub nie potrafisz przyznać się do błędu. Trzymasz się swojego typu co do rośliny nr. 1 chociaż nie masz żadnych argumentów, żadnego uzasadnienia. Tutaj się rozchodzi o rozpoznanie rośliny ze zdjęcia, a nie wstawianie opisów!

Zobacz jaka jest wielkość liści rośliny nr.5. Roślina nr.1 ma dużo mniejsze liście. Gdyby to były tak jak Ty zaparcie utrzymujesz i nie chcesz powiedzieć dlaczego, 1.green 5.rotundifolia to musiałyby mieć liście tej samej wielkości, a przecież widać, że jedynka jest mniejsza. Chyba to ja Ciebie powinienem spytać czy hodowałeś te rośliny. Bo chyba nie wiesz, że one są takiej samej wielkości(Rotala rotundifolia i rotala green), a różnią się tylko tym, że u rotali green liście są jasnozielone nawet przy mocnym oświetleniu.

ostatecznie więc:

1. Hemianthus micranthemoides

2. jakiś mech

3. anubias petite

4. Hemianthus callitrichoides cuba

5. Rotala rotundifolia green

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...