Jump to content

Jakie roślinki i podloże?

Share

Recommended Posts

Jakie roślinki polecacie do akwa 72l? 60x30x45 zaznacze że mają to być jak najmniej wymagające roślinki. Co polecacie na pierwszym planie? Może jakieś mchy?co na drugim i trzecim planie? Wystarczy parę roślinek. Dosłownie z 5-6, żeby nie było za dużo i jakie będzie dla nich najlepsze podłoże i jednocześnie dla kirysków panda?

A co ma oświetlenie do nawożenia ?

Autor chce, żeby wybrać mu rośliny. Żeby jednak je dobrać, trzeba znać oświetlenie jakie ma, żeby nie były zbyt wymagające, czy tak? O nawożenie spytałem, czy chce coś stosować żeby również nie zaproponować roślin wymagających nawożenia. W swojej wypowiedzi nie widzę jakiegoś powiązania między oświetleniem a nawożeniem - dwa oddzielne pytania...

Ziemia ogrodowa lub kulki gliniano- torfowe, na to żwirek rzeczny lub bazalt (o łagodnych krawędziach). Ja polecam Ci kupić korzeń i tak:

- przed korzeń posadzić Cryptocoryne lub Anubias

- na korzeń przymocować siatkę i na nią dać mech np. Taiwan

- z tyłu posadzić moczarkę (argentyńską lub wąskolistną) i/ lub Limnofilie bezszypułkową

- na żwirek możesz rozłożyć jeszcze gałęzatkę.

PS. Jeżeli butla to za duży wydatek, to może na początek zrób bimbrownię?

Ziemia ogrodowa lub kulki gliniano- torfowe, na to żwirek rzeczny lub bazalt (o łagodnych krawędziach)

-

PS. Jeżeli butla to za duży wydatek, to może na początek zrób bimbrownię?

A nie wystarczy sam żwirek o drobnej granulacji? Tak żeby był dobry dla kirysków panda? A co do bimbrowni to nie mam o tym zielonego pojęcia. Gdyby ktoś mi jak najprościej wytłumaczył jak się to robi i o co w tym chodzi? A czy są takie roślinki nie wymagające bimbrowni? Albo wymagające samych soli tylko?

Pod ziemię trzeba coś dać, żeby rośliny które pobierają substancje korzeniami, nie brały "surowej wody". Bimbrownia polega na tym, że kupujesz drożdże w spożywczaku, znajdujesz jakieś 2 butelki 1,5l. do każdej wlewasz wodę (do połowy), z tym że do jednej dajesz drożdże. Butelki łączysz ze sobą wężykiem, a następnie dajesz ten wężyk do akwa. W wyniku fermentacji drożdży wydziela się CO2. Wpisz w google, jak to mniej więcej wygląda.

To nie prościej podawać węgiel w płynie ? Może ktoś podpowie jakie by było najlepsze oświetlenie do tak mało wymagających roślinek i jakie ewentualnie nawożenie. Nie będę kupował butli Co2 ani robił bimbrowni. Mogę jedynie nawozić solami. Tylko jakimi najlepiej i w jakich dawkach? Czy ktoś pomoże?