Skocz do zawartości

Moje akwarium - 300 l


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zakładam zbiornik dosyć duży 300l , akwarystyką ostatnio zajmowałem się 10 lat temu.... Ale do rzeczy.

Filtr Tetra ex 1200 ( myślę że da radę ), obsada pyszczaki ( pojawią się wkrótce ) , mam pytanie dotyczące PH wody - wrzuciłem 20 kg wapienia filipińskiego + 10 kg koralowca ( wystarczy ? ). Druga sprawa to ryby, planuję wrzucić kilka odmian pyszczaków lecz jaka będzie optymalna ilość ? 30 sztuk na początek ( młode pyszczaki) ?

Kolejną sprawą jest napowietrzanie jaką wydajność powinna mieć pompka ?

 

Luna: Pisownia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ph nikt Ci nie zgadnie - test kropelkowy musisz kupić i sprawdzić.

Pyszczaki proponuję 3 gatunki, 1+4/5 z każdego (dobierz tak aby ich zachowanie i upodobania były podobne). Gdy urosną filtr mechaniczny może być potrzebny.

Ja zacytuje (wypowiedź z klubu malawi) [...]Przede wszystkim musimy pamiętać, że pyszczaki nie żyją w parach. Trzymanie 2, czy nawet 3-4 ryb z jednego gatunku, nie przyniesie nam i naszym podopiecznym nic dobrego. Samiec, nie mając konkurencji z własnego gatunku nie pokaże pełni swoich barw, a całą swą energię skupi na jednej samicy. Dlatego też najlepiej jest trzymać w jednym zbiorniku więcej niż jednego samca. Na każdego przedstawiciela płci męskiej powinny przypadać co najmniej2- 3 samice. Da nam to pewność, że agresja dominanta rozłoży się na więcej ryb, a inkubujące, lub słabsze samicę, będą miały szansę ukrycia się przed samcem „w tłumie”. [...]

link do tego http://www.klub-malawi.pl/index.php/faq ... yszczakami (jakby zakładający chciał zgłębić swoją wiedzę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autor chce jak najwięcej pyszczaków - pisał w pierwszym poście o 30, tak więc nie odzwierciedlanie natury, tylko kontrolowane przerybienie. Nie będzie czegoś takiego jak zajmowanie rewirów, agresja i tak rozłoży się, nie będzie skupiona na jednej samicy.

A z resztą.. poniżej w tym artykule co podałeś masz podane przykładowe obsady - w większości podane jest 1 samiec+x samic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autor chce jak najwięcej pyszczaków - pisał w pierwszym poście o 30, tak więc nie odzwierciedlanie natury, tylko kontrolowane przerybienie. Nie będzie czegoś takiego jak zajmowanie rewirów, agresja i tak rozłoży się, nie będzie skupiona na jednej samicy.

A z resztą.. poniżej w tym artykule co podałeś masz podane przykładowe obsady - w większości podane jest 1 samiec+x samic...

Pisał o młodych 30 jeżeli miał by dostęp do takich mierzących ok cm najlepiej 1 miesięcznych to miałby ideale odzwierciedlenie walki o terytorium na którym przetrwają najsilniejsi (jest też 2 opcja ryby hodowane w przerybieniu od małego są do tego przyzwyczajone przez co prawie nie występuje agresja).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za zainteresowanie tematem. Powracając do filtra mechanicznego - mam dokupić drugi kubełek? Lub wrzuć wkład mechaniczny do obecnego filtra? Co do obsady - tak jak piszecie są dwie możliwości jednak wolał bym mieć już troszkę większe ryby ( około 4 cm ) przyzwyczajone do przerybionego zbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie zmieszczę filtra kaskadowego ... Pokrywa nad akwarium ma tylko 12 cm wysokości jest własnej roboty ( mogę wrzucić zdjęcia ) i kaskada się nie zmieści, ewentualnie jakiś filtr który można zanurzyć całkowicie w wodzie ... Jakieś sugestie ?

Ale na kaskadę ta wysokość w zupełności wystarczy. Ja też mam samoróbkę o takiej wysokości i dwie kaskady wiszą. Daj zdjęcia.

Kaskada Aquael FZN wystaje nad akwarium na jakieś 6 do 7 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...