Jump to content
Sign in to follow this  
Lukasz-odkrywca

Podłoże dla roślin

Recommended Posts

Hej mam akwarium 63l ile jest potrzebnego podłoża do tego akwarium ?

Jakie polecacie podłoża bardzo dobre dla roślin ? Podłoże będzie samo bez żwirku na górze.Zależy mi na tym ,by w podłożu tym rośliny się szybko ukorzeniały :)

PS:Z góry Dziękuję Wszystkim ;)

Miałem Aquatic Nature Pro Soil 8L w takim samym zbiorniku - rośliny rosły bardzo dobrze, niczym nie nawoziłem. Miałem też JBL Manado bez żadnych dodatków - rośliny się dobrze ukorzeniały ale dość wolno rosły, więc dobrze byłoby jednak pod to podłożyć jakiś substrat.

Inne podłoża które powinny być dobre:

Aqua Art Aqua Substrate

Aqua Art Shrimp Sand

Dla roślin najlepszy będzie substrat (polecam aqua substrate II +). Jeśli jednak ograniczają cię koszty dobry dla roślin jest grys bazaltowy frakcja 2-3mm pod to możesz dać glinę, ziemie ogrodową lub torf. Sam stosuję ziemię ogrodową pokrytą 5cm warstwą bazaltu i spisuje się świetnie, rośliny dobrze się ukorzeniają i są zdrowe.

Jeśli ma to być sam Pro soil to wg. mnie 16l to absolutne minimum, z przewagą na więcej.

Ok, mój błąd może 16l to trochę sporawo ale 10l byłoby ok, 8l chyba starczy na około 4cm wysokości podłoża.

Przyjmując dno 60x30.

To zależy ile chcesz cm podłoża.

Liczysz 6x3xwysokość podłoża w dm(1 dm = 10 cm) = Ilość potrzebnego podłoża w litrach.

Witam

Zakładam nowe akwarium i posiadam czarny żwirek ok 5 mm grubości oraz do tego substrat Florapol 200 (zbiornik 126l). Pytanie czy taki "zestaw" będzie dobrym podłożem dla roślin? Oświetlenie 2x600V. Proszę o poradę, jestem w tym temacie początkujący. :)

Mapet

Tak dobrane podłoże będzie dobre dla większości roślin.

Co do oświetlenia:

Oświetlenie 2x600V.

:o

Tak było napisane na jarzeniówkach. Ogólnie standardowa pokrywa za 130 zł do tego akwarium :) być może nie te dane odczytałem to proszę mnie poprawić :)