Jump to content

Platki, czy odżyją?


DAWIDGAR
 Share

Recommended Posts

Miałem parkę Platek ("zamiennik plamiasty") ale jedna wykitowała. Ryby przeżyły ponad godzinę w woreczku a potem wlane do akwarium miały Świerzą wodę. Przez stres, złą wodę, mało roślin i być może małe słabo oświetlone akwarium straciły ubarwienie.

 

1 zgon wyraźnie daje do zrozumienia że mają złe warunki. Ale czy z czasem ta ryb może odzyskać kolorki?

Link to comment
Share on other sites

Ryby przeżyły ponad godzinę w woreczku a potem wlane do akwarium miały Świerzą wodę. Przez stres, złą wodę, mało roślin i być może małe słabo oświetlone akwarium straciły ubarwienie.

Czyli kupiłeś rybki i od razu wpuściłeś je do wody? Wpuszczałeś je stopniowo? Może przeżyły szok termiczny. Parametry wody też są ważne, dobrze by było gdybyś je podał. Odpowiedz też na to co zadała koleżanka wyżej.
Link to comment
Share on other sites

wymiary 25x48x20 cm, teoretycznie 24L. Woda była Świerza odstana była w wiadrach na około 3 godziny a potem delikatnie przelana do akwarium dojrzewała z pół godziny. Miała temperaturę prawie 30 stopni, jest filtr wewnętrzny zatapialny i mała grzałka która utrzymuje mi temperaturę między 25 a 26 stopni.

Link to comment
Share on other sites

dojrzewała z pół godziny.

Tego nie można nazwać dojrzewaniem.

 

Zgon mógł nastąpić przez chlor lub inne szkodliwe związki. W sumie to średnio ważne bo Twój zbiornik jest za mały dla platek i tą która przeżyła oddaj do sklepu czy gdziekolwiek indziej i najlepiej jak najszybciej. Załóż zbiornik tak jak należy, dobierz dobrą obsadę i dopiero wpuść ryby.

Link to comment
Share on other sites

Akwarium powinno dojrzewać z filtrem co najmniej miesiąc, takie małe akwarium nadaje się tylko i wyłącznie dla 6 krewetek np. red cherry, lub jednego bojownika.

Nie przesadzaj. Dwa tygodnie jest uznane za czas po którym można wpuścić ryby. Można i wcześniej jeśli skombinujesz dojrzały filtr lub wodę ze starego zbiornika. Krewetki już po trzech tygodniach można bezpiecznie wpuścić. Co do obsady, to albo krewetki albo bojownik? Można to połączyć.

Z resztą, tutaj jest więcej o obsadach - przykladowi-mieszkancy-akwarium-ok-20-35l-t19607.html

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...