Jump to content
Sign in to follow this  
ALIENS2012

Szafka

Recommended Posts

Witam wszystkich.

Czeka mnie przeprowadzka i zmiana mebli._Mam akwarium 200l o wymiarach 100x40 i szafkę pod akwarium też muszę zmienić.

Chcę między innymi kupić taką komodę i na niej postawić akwarium:http://allegro.pl/komoda-forte-ombra-ombk30-d25-warszawa-i2806394676.html

Wcześniej miałem szafkę aludekor ale musiałem iść na kompromis.

Co o tym sądzicie?

Witaj.

Wydaje mi się, że pod takie akwarium jak masz szafka powinna być typowa pod akwarium np. taka http://allegro.pl/szafka-solid-100x40x7 ... 51898.html lecz do tanich nie należą. Musisz zauważyć że akwarium 200l dużo waży. Może gdybyś zrobił do niej jakieś wzmocnienia to by się nadawała. Osobiście wolałbym dołożyć "parę groszy" i kupić specjalną szafkę pod akwarium.

Tylko tak jak wcześniej napisałem muszę iść na kompromis i wybrać komodę z takiego zestawu z jakiego będą nowe meble.

Tylko tak jak wcześniej napisałem muszę iść na kompromis i wybrać komodę z takiego zestawu z jakiego będą nowe meble.

Domyślam się jaki jest tego powód. :)

Myślę, że jak wzmocnisz szafkę to powinno być dobrze, lecz w 100% nie jestem pewny. Nigdy nie robiłem wzmocnień szafek, niech wypowie się kto je robił, bądź testował już takie szafki.

Witam. Moje 300l stoi na szafce wykonanej z płyty 1,8 cm. Szafka wykonana podobnie do twojej, plecy mam ze zwykłe cienkiej płyty 0.5 cm i na razie nic się nie dzieje. Jak dla mnie to ta szafka wytrzyma.

Jeśli ktoś ma czas to proponuję wykonanie szafki samemu. Najlepiej przerobić starą szafkę na telewizor. Płyty są wbrew pozorom wytrzymałe. Jeśli ktoś by potrzebował pomocy to chętnie pomogę, znam się na stolarce :)

PS. Wystarczy trochę chęci i oszczędzamy parę setek :)