Jump to content

[18l] Samotna zguba

bimekAKWA
 Share

Recommended Posts

Witam , dzisiaj byłem zmuszony założyć na szybko zbiornik dla samca bojownika dostałem go w spadku od kolegi któremu kazano skasować akwarium (żył w kuli ) u mnie mieszka sobie w 18 l baniaczku 40x15x30 na razie jest bez filtra i grzałki ale w poniedziałek zamawiam (kaskadę i małą grzałkę 25w) zbiornik oświetla lampka biurkowa ale zamienię ją na inną też lampkę biurkową ale z podłużną świetlówką . Bojownik jest mieszany (kolorowy 3 kolory biały,czerwony,fioletowy) odmiana CT. Zdj wyszło ciemne ale w rzeczywistości jest dużo jaśniej .

Akwarium powstało dosłownie w 5 min więc szału może nie robić ale myślę że jest dobrze . Co myślisz żeby dać tu za filterek mały HBL-301 może być ? Miałem zamiar zrobić lampę wiszącą z żarówką kompaktową , zobaczę co z tego będzie :)

Paski led zamontuj w jakiejś rurce przeźroczystej i dobrze ją uszczelnij, bądź po przyklejeniu nanieś niewielką warstwę kleju na gorąco.

Wsadziłem 5m paska do akwa, po 3 miesiącach do wywalenia, warstwa ochronna (ten silikon) pod wpływem pary zmętniała i ledy praktycznie nie świecą. W miejscach w których miałem pasek pokryty klejem na gorąco (jako zabezpieczenie żeby nie okleiły się od pokrywy) problem nie występuje.

Oświetlenie będzie zrobione nad akwarium bo nie posiadam do niego pokrywy nad szybą będzie aluminiowa rurka i na końcu płytka do której będą przyczepione ledy . Jeśli znajdę kompaktówke 8w 6500k to będzie klosz :)

Zdjęcia po wyklarowaniu wody .