Skocz do zawartości

Rozmnażanie gupików .


czechu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kula nie nadaje się do trzymania w niej jakichkolwiek ryb, tak samo jak słoiki są do kiszenia ogórów a nie hodowli zwierząt.

Ryby muszą mieć filtr, grzałkę i godziwe warunki.

 

Oto dwa tematy, w których znajdziesz pełen zakres informacji na temat gupików oraz ich rozmnażania:

gupik-poecilia-reticulata-kompendium-wiedzy-t4058.html

rozmnazanie-ryb-zyworodnych-kompendium-t53188.html

 

Miłej lektury, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje rybki pozjadają narybek gupików , a tak samo było z moimi mieczykami :(

W akwarium są na jakiś czas Welony . Reszta to : brzanka , 2 mieczyki , 2 różne neonki , hokejówka , żałobniczka , 2 kiryski i glonojad oraz lśniące oczy i oczywiście gupiki.

Dodałbym zdjęcia ale nie mogę :( . Nie wiem czemu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając tak tragiczną obsadę i przerybienie chcesz rozmnażać ryby?

Zastanów się : /

 

Oddaj wszystkie ryby, bo to jest dla nich prawdziwa męczarnia. Poza gupikami żaden z posiadanych przez Ciebie gatunków nie nadaje się do tego akwarium

Poczytaj forum i na spokojnie zacznij od nowa. W dziale "Obsady zbiorników" na pewno ktoś doradzi Ci ciekawą rybią ekipę, która pasowałaby do Twojego zbiornika.

 

Co do welonów - 100l na jedną rybę, 15-20 cm długości. Do tego końska przemiana materii...

W tak małym zbiorniku skarłowacieją, ich narządy wewnętrzne zostaną zdeformowane i na pewno nie pożyją tak długo jak mogłyby w należytych warunkach. Weź pod uwagę, że te ryby szybko rosną.

Poza tym przy ich przemianie materii wątpię abyś w tak małym zbiorniku był w stanie zapewnić im czystość (chodzi o parametry wody) nawet przy jednym osobniku.

W efekcie Twoje rybki potrują się rozkładającym się w wodzie amoniakiem z własnych odchodów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...