Jump to content

160l malawi saulosi


kamilp
 Share

Recommended Posts

Proponowałbym bardziej spiętrzyć kamienie bo teraz sięgają ledwo połowy akwarium i ryby będą się trzymać dna i chętnie przebywać z lewej, czyli częściej będą się chować. Dla tego gatunku dobrze jakbyś miał oba boki ciekawe z pustą środkową przestrzenią tak, żeby chciały przemieszczać się pomiędzy rewirami, a w przypadku dwóch samców -bo tyle bym proponował, żeby krążyły wokół tych odległych "rejonów". Druga sprawa to co mówił sverting- kamienie w dno, bo jak podkopią to te płaskie znikną. Ja mam dwa płaskie jeden na drugim jako tzw. zabezpieczenie i w chwili obecnej oba są pod żwirem (na miniaturze widać takie dwa czarne z przodu- no to teraz ich nie ma :) -właśnie podmieniłem podpis i jak widać jest na nich górka żwiru).

O co opiera się ten największy -czy coś jest pomiędzy szkłem czy też stoi o "własnych siłach"?.

Może coś w stylu książek na półce te kamienie ułóż, ale pod skosem tak żeby nie powstały "martwe" strefy, w których qupy będą leżeć- lekki skos- da efekt wypełnienia, a ryby będą miały dużo szczelin przez które będą non stop się gonić.

W tych kamieniach masz potencjał budowlany-pokombinuj póki ryb nie ma.

Link to comment
Share on other sites

50% wizualnie, 50 % dla ryb. Wcześniej miałeś nagromadzone w dwóch punktach kryjówki, które nie były nawet porządnymi kryjówkami, bo chroniły z jednej strony tak naprawdę. Teraz są rozsunięte po całym akwarium i szczelina powoduje wrażenie bezpieczeństwa.

 

Możesz spokojnie wypełnić czymś przestrzeń pod skrajnymi płatami.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli rybki podkopią ci kamienie to mogą zbić szybę. Zamiast płaskich płatów piaskowca mogłeś zakupić jakieś większe bryły serpentynitu lub wapienia na pewno lepiej by to wyglądało, ale teraz też nie jest źle.

Gdy będziesz kupował pyszczaki nie żałuj na nie pieniędzy lepiej wydać te 15zł na rybkę z pewnego źródła niż kupować za 2 zł od "hodowców" (ja tak zrobiłem i tego żałuje).

Link to comment
Share on other sites

Podoba mi się ten układ kamieni, ok wcisnę mocno kamienie w piach, i zabezpieczę szybę czymś przed obsunięciu się kamieni. Od kogo kupić bo też się nad tym zastanawiałem.2 samców i 5-7samic ? Zółte samiczki , niebieski samiec tak :)? Przy saulosi też jest coś takiego jak F1 F2 itp ? To jest tzw. pokolenie ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...