Jump to content

Agresywne zachowanie wobec gupików.

hmm
 Share

Recommended Posts

Witam mam następujący problem, co jakiś czas moje gupiki mają pogryzione ogony, nie mam pojęcia czy to inne ryby czy one między sobą, ale dzisiaj wyglądają okropnie:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

W akwarium mam 5 brzanek pięciopręgich, 3 bocje szare, 2 kardynałki chińskie, 5 żałobniczek, 2 glonojady syjamskie, 2 mieczyki i 2 samice oraz wymienione gupiki 2 samce i jedną samicę, akwrium 112 litrów, rośliny są więc ryby raczej mają gdzie się schować.

Ryby są karmione regularnie, myślę, że czasami nawet aż za dużo dostają. Czy ma ktoś jakiś pomysł, gdzie leży przyczyna ?

Dziękuję i pozdrawiam.

Przede wszystkim to źle dobrana obsada. ;)

5 brzanek pięciopręgich - myślę, że to one obgryzają płetwy gupikom

3 bocje szare - za małe akwa, rybka stadna

2 kardynałki chińskie - rybka stadna, woli zimniejszą wodę niż reszta obsady

5 żałobniczek -jak oddasz kardynałki i brzanki to możesz dokupić kilka

2 glonojady syjamskie - za małe akwa

2 mieczyki i 2 samice - zostaw 1+2

gupiki 2 samce i jedną samicę - powinno być na odwrót (1+2)

jestem początkujący, ale na gupikach się znam i już po opisie "2 samce 1 samica" potwierdzam komentarze powyżej że to zła obsada,

nawet wnioskuję (być może błędnie) że postawiłeś na wygląd tych rybek nie zapoznawszy się wcześniej z nimi. Otóż samce gupików są mocniej ubarwione (pono to ma przyciągać samicę i odstraszać rywali), samce są agresywne wobec innych samców dla tego wszystkie ryby z rodziny piękniczkowatych (tak jak moje PLATKI) należy hodować w haremach, ponoć najlepiej 3 samice + 1 samiec.

więc pogryzione ogony mogą być tak samo winą innych ryb, jak i gryzących się na wzajem samców.

Pozdro.

//Pisownia :!: Zapoznaj się z regulaminem.

Nantai