Jump to content

piasek kwarcowy

Recommended Posts

Witam,

na dnie akwarium mam wysypany piasek kwarcowy z castoramy, gdyż mój giętkoząb lubi w nim kopać, zresztą w przyszłości pojawią się także inne sumowate.

Do rzeczy, jako że chciałem posiadać w akwa coś zielonego postawiłem na kabombę. Sama łodyga do piasku by się przyjęła, więc postanowiłem zrobić takie bombki z gazy i przysypać piaskiem. W bąbkach znajduje się Aquael Aqua Floran. Czy taka kombinacja ma prawo się utrzymać przy życiu?

Drugie pytanie stanowi o roślinach, które bezpośrednio mogłyby się w piasku zakorzenić. Czy takowe istnieją?

Czy trawniczki takie jak te niżej mogą się zakorzenić w piasku?

POGOSTEMON HELFERI

Glossostigma Elatinoides

Eleocharis Parvula

Lileopsis brasiliensis

Hemianthus Callitrichoides "CUBA"

Echinodorus Tenellus

Sagittaria Subulata

I ostatnie. Czy jeżeli owa Kabomba się przyjmie, czy jest sens nawożenie węglem w płynie skoro korzenie zakopane są pod piaskiem?

Łodyga kabomby włożona po prostu do piasku, bez żadnych kombinacji powinna się ukorzenić (przynajmniej u mnie tak było). Co do trawników, to raczej słabo rosną w piasku.

Nawożenie węglem ma sens, chociaż raczej prędzej co2 przy dobrym oświetleniu da jakieś efekty niż te specyfiki w płynie.