Skocz do zawartości

Obniżanie kH, gH i pH w 684L zbiorniku


misiek60634
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Aj nie dobrze się porobiło. Wczoraj przeprowadziłem pełen zestaw testòw. Pierwsze poszło KH 3.5-4 czyli wynik zadowalający. Reszta to juz tragedia. PH wròciło do 7 pewnie wina kròtkiego podawania CO2 ( było 8 godz teraz jest 24 na dobe). Najbardziej mnie martwi NO3. Wyszło aż 50mg/l. Dziś będzie podmiana 25% i w czwartek bądź piątek kolejne 25%. Czy moge użyć do podmiany wody z HCl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz ale jak nie wiesz jaki będzie rezultat to nie ryzykuj. Chyba, ze masz już wodę przygotowaną z HCl lub wiesz co się stanie z wodą za kilka dni, tj czy np KH po 2 dniach nie zniknie. Obniżyć twardość spokojnie możesz lecz nie przesadź. Najlepiej wodę przygotuj tak by miała KH około 5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twardość wody po dodaniu HCl unormuje się dopiero po kilku dniach dlatego w ten sposób proponuję. Jak czytałem o stosowaniu kwasów do usuwania Ca to dokładnie w ten sposób doradzano lecz by wcześniej sobie eksperymentalnie ustalić jak spadnie KH po dodaniu kwasu do wody. Po kilku dniach się już KH nie zmienia i mamy wynik. Niestety na takie eksperymenty potrzeba co najmniej kilku jeżeli nie kilkunastu tygodni i osobiście dałem sobie z nimi spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Aj nie dobrze się porobiło. Wczoraj przeprowadziłem pełen zestaw testòw. Pierwsze poszło KH 3.5-4 czyli wynik zadowalający. Reszta to juz tragedia. PH wròciło do 7 pewnie wina kròtkiego podawania CO2 ( było 8 godz teraz jest 24 na dobe). Najbardziej mnie martwi NO3. Wyszło aż 50mg/l. Dziś będzie podmiana 25% i w czwartek bądź piątek kolejne 25%. Czy moge użyć do podmiany wody z HCl?

Z tym CO2 jest tak, że woda w pewnym momencie osiąga nasycenie i już więcej nie przyjmie. Zbijesz o 0,5 do 1 st pH od wyjściowego. Marnowanie butli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...