Jump to content
Sign in to follow this  
BigDeal

Czyścik a roszczelnienie akwarium?

Recommended Posts

Czy używając czyścika do akwariów przystosowanego do szyb 10mm w akwarium o grubosci szyby 6 mm mozna spowodować rozszczelnienie zbiornika?

//Przenoszę. Zakładaj tematy w odpowiednich działach.

Nantai

Rewelacja - nie wiedziałem, że są czyściki przystosowane do danej grubości szyby ;-) Wrzuć zdjęcie tego czyścika ale na ślepo mogę powiedzieć że nie ma szans prawidłowo użytkowanym.Pewnie jest to żyletka?

Rewelacja - nie wiedziałem, że są czyściki przystosowane do danej grubości szyby ;-)

To teraz będziesz wiedział ;)

Są to czyściki magnetyczne,których moc magnesu dostosowana jest do grubości szyby.

Nie wiem tylko jak to się ma do rozszczelnienia akwarium.

O ile tymi z żyletką przy odrobinie samozaparcia można by było pociąć sylikon,to tymi magnetycznymi nie widzę takiej możliwości.

Jak łączysz czyścik magnetyczny to on uderza o szybę, może jak z większej odległości puścisz, albo za mocny jest magnes, to walnie i szyba pójdzie?

Fakt faktem nie wiedziałam, że są takie zalecenia jak grubość szkła. Mi wystarcza gąbeczka do naczyń :P

Ja czyszczę karta płatniczą i jest rewelacyjnie :D

Przy czyszczeniu szyby minimalnie drgaja , dlatego boje się czy sie akwarium nie rozszczelni.

Olej ten czyścik-wystarczy jedno ziarno piachu i pozamiatane-ja w ten sposób wymieniłem szkło,na większe na szczęście ;-) Zwykła gąbka do garów ,stara karta kredytowa patentów jest full lepszych od magnesu.

Ja mam na kamień stary identyfikator z pracy-idzie wszystko od glonów po oblodzone szyby w samochodzie ;-)