Jump to content

Węgiel w płynie - który wybrać?

Truskawka
 Share

Recommended Posts

Czym różni się Microbe-lift Bio-carbon za 267zł za litr od PLANTA ACTIV za 20zł/L

Do końca nie wiadomo - bo producenci takich preparatów utrzymują skład w tajemnicy - można zasięgnać ogólnodostępnej wiedzy na temat składów natomiast co do szczegółów już raczej nie. Podtrzymuję swoje zdanie w tej materii - moim zdaniem różnica polega na tym że preparat droższy jest bardziej skoncentrowany (?) , domieszce kwasów humusowych i może czegoś jeszcze. Zasadniczą różnicą jest cena i sposób promowania tego produktu - informacja na opakowaniu jest podana tak żeby powiedzieć jak najwięcej nie mówiąc nic.

Tak wiem że jest to aldehyd ale jednak różnica jest znaczna.

Czym różni się Microbe-lift Bio-carbon za 267zł za litr od PLANTA ACTIV za 20zł/L

Różni się składem. Akurat tu skład nie jest tajny. Microbe Lift nie zawiera aldehydu. Wspiera rośliny i "produkuje" węgiel na innej zasadzie. Jest oparty na naturalnych składnikach. Ekstrakt torfowy i inne kwasy huminowe, mikroorganizmy fotosyntetyczne zasiedlające komórki roślin i żyjące z nimi w symbiozie.

Używałem tego. Rośliny rosły dobrze, ale bąbli nie wypuszczały, tak jak reklamują to inni producenci "węgla".

Microbe Lift to jeden z moich bardziej ulubionych producentów.

Z tego co kojarzę węgiel w płynie nie zmienia w żadnym stopniu parametrów wody czyli jest mniej kłopotliwy, po drugie nie zajmuje miejsca i nie mam żadnych zaworów liczników wężyków. Jak dla mnie jest to duży plus.

Osobiście stosuje Aqua Art Planta Gainer Carbo i jestem zadowolony z efektów.

Spotkałem się też z opinią, że preparaty węglowe szkodzą rybą i/zwłaszcza bezkręgowcą. Ja jakoś tego nie zauważyłem.

Ja używam Carbo Planta Gainer Aquartu i przyznam że przy dawce zalecanej przez producenta czyli 1ml dziennie nie było bomblowania. Kiedy dawkę zwiększyłem czterokrotnie bomblowanie wyglądało pięknie. Wszystko to przy oświetleniu 0,75W/l, 10h/dzień.

Pytanie mam do Łorena, gdzie szukać aldehydu? W aptece?