Jump to content

Karma dla Gupików

radwiar
 Share

Recommended Posts

Witam, chciałbym prosić o poradę, jaką karmę kupić dla gupików taka wysokobiałkową?? Co polecacie z suchych pokarmów? Mam płatkowany pokarm GUPPY Tropicala ale widzę że głównie samce niechętnie go jedzą i mniejsze samice. Wsuwają go tylko większe samice .

Prosiłbym o jakieś nazwy pokarmów ze dwie lub trzy do wyboru takie wysokobiałkowe suche jeśli mogę.

Wystarczy przepłukać mrożonkę ciepłą wodą przed podaniem.

Co do płatków, to kupujesz jeden białkowy, jeden roślinny do tego coś wybarwiającego - trzeba poczytać etykietki.

Nie polecę Ci konkretnej firmy, bo to już kwestia gustu.

Polecam jeszcze dafnię suszoną.

Jeśli już boisz się aż tak mrożonek.

Witam.

Ja w mojej małej hodowli gupików testowałem wiele pokarmów, jednak okazał się najlepszy Ichtio-Vit płatkowy, wszystko zjadają i nie zauważyłem wyjątków a mam różne rodzaje tych rybek.

Gupiki przy tym pokarmie mi sie jakoś najszybciej kocą nawet co 3 tygodnie. Młode gupiki też karmie tym i po 5 dniach już pływają z dorosłymi, Polecam.

No ale jakie mam kupic te suche??

Zywych i mrozonych sie boje zeby nie zawlec pasozytow czy bakterii jakis do zbiornika.

Nie ma się czego bać ;) Wiele osób karmi chociażby dyskowce (znane jako delikatne) mrożonkami - nic im się nie dzieje. Sam karmiłem ryby przez rok co drugi dzień mrożonkami - żadnych groźnych chorób w akwarium nie było. A jak gupiki się wtedy na jedzenie rzucały.. :)

Jeśli się tak całkiem upierasz przy tych suchych to może Tropical Supervit albo D-allio?

Ok to spróbuję gdzieś dostać ten Ichtio-Vit skoro tak swietnie działa. Na razie póki co kupiłem pokarm płatkowany Tropicala wysokoproteinowy - tak sie nazywa. Nie wiem czy będą na nim takie efekty, w miarę to jedzą choć te mniejsze nie bardzo i jeden samiec.

Wogóle to wszystkie (trzy) moje samce to pływają jakoś tak jak by były ospałe czy osłabione, nie interesują się samicami i nei wiem dlaczego. Czy coś im jest?

Wcześniej to głównie siebie ganiały po akwa a teraz wcale i to znikło.

Ichtio-Vit to najpopularniejszy i najtańszy pokarm dla ryb dostępny na pewno w każdym sklepie zoologicznym.

co do samców to nie zmieniałeś czasem wody albo nie przekładałeś ich ostatnio? Samiec gupika jest dosyć wrażliwy porównując do samicy. Miałem też z tym problemy i zawsze sam od siebie przechodził po 3-4 dniach.

Woda się zmieniła bo dodałem soli niejodowanej do wody - polecano to w necie żeby ryby się nie ocierały o rośliny i przedmioty, dla dezynfekcji. Wyczytałem to na innych forach . 1 płaska łyżeczka na 15 l wody... Było ok przez parę dni po dodaniu tej soli a od niedzieli jakos tak się zmieniło. Nie nastąpiło to od razu więc nie wiem czy z tym to wiązać. Wczoraj podmieniłem wode, jakieś 12 l na 54 l akwa.

Pisać może, ale krzyżować się mogą każde gupiki i to jest głupota. Teraz na odmiane trafić to jest rzadkość.

Endlery są najmniejsze i najbardziej wrażliwe na zmiany zachodzące w wodzie.

Tak po za tym sól niejodowana nie działa tak od razu, czytałem właśnie w googlach.

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...