Jump to content

112l Ogólne dominujaca para jaka? ekipa sprzatajaca pytania

Syr!usz
 Share

Recommended Posts

Witam szukam jakiejś pary rybek do mojego zbiornika 112l

Flora:

8x Neon Innesa ( Paracheirodon innesi )

8x Neon czerwony (neon axelroda)

4x Kirysek panda (Corydoras panda)

2x Glonojad syjamski Zielony – Gyrinocheilus aymonieri

1x Bocja siatkowana – Botia lohachata

3x Clea Helena syn. Anentome Helena

8x Caridina Japonica (Krewetka Amano)

Ostatnie wyniki testów z dnia 20.11.2012 :

PH 6,8

KH 6

GH 6

Temp: 25-26

Szukam czegoś z niewielkich rybek bardzo spokojnych i lubiących towarzystwo innych rybek ;)

Wiem :) chodzi ci o Syjamy ale to nie temat o nich ;/

Bardziej mi chodziło o Bocję i o dwa stada oraz o małą ilość kirysków.

Ramirezki lubią ciupnąć krewetkę a barwniak tym bardziej. Nigdy nie miałem krewetek więc nie wiem z doświadczenia.

Wiem :) chodzi ci o Syjamy ale to nie temat o nich ;/

Bardziej mi chodziło o Bocję i o dwa stada oraz o małą ilość kirysków.

Ramirezki lubią ciupnąć krewetkę a barwniak tym bardziej. Nigdy nie miałem krewetek więc nie wiem z doświadczenia.

Co do bocji to muszę dokupić jej koleżankę lub dwie a kiryski niestety miałem 6 ale po roku zostało tylko 3 ;/ . Dokupic kilka sztuk? czy zostawić jak jest bo kiryski stadne ale z drugie strony są krewetki i bocje do ekipy sprzątającej ;/

Co radzicie ?

Tylko na te maciupkie.

Dorosłych powyżej1,5 cm już nie ruszą.

Skoro tak mówisz, najmniejsze maja około 3 cm wiec chyba nie będzie problemu

Pielęgniczka trójpręga - Apistogramma trifasciata harem 1 samiec, 2 samice

Pielęgniczka Ramireza – Microgeophagus ramirezi para

Które wybrać

Bocje raczej bym oddała na Twoim miejscu.

Je się trzyma w liczbie powyżej sześciu, a takie stado robi zamieszanie.

Dokupiłabym kirysków do 8 szt.

Miałam Ramirezy i mam Trifacjaty.

Moim zdaniem różnica jest jak między jorkiem a buldoriem. Ramirezy są śliczne i kolorowe, trifacjaty mają charakterek, kolorów też im z czasem nie brakuje.

Dokupiłem dzisiaj 3 kiryski panda i chwilowo jedna bocje bo była niestety ostatnia

Wolałbym Pielęgniczka trój-pręgą ale niestety w promieniu 60 km nie natrafiłem na nią ;/

Za tydzień wybiorę się w druga stronę . Niestety w ciągu tygodnia pracuje a po pracy sklepy już pozamykane jedynie w sobotę mogę się wybrać ale znów sklepy tylko do 13 ;/

Tak wiec wybór padł na Pielęgniczka trój-pręgą jeśli ją znajdę jeśli nie będę musiał się zadowolić Ramireza ;)

Dziękuje wszystkim za wypowiedzi i pomoc ;) Pozdrawiam

Kiedyś miałam połączenie ramirezy + krewetki i pielęgniczka kakadu + krewetki. I choć kakadu na krewetki czasami tylko sobie zapolowały to ramirezy polowały non stop i tylko 1 szt. red cherry mi się uchowała bo siedziała ciągle na liściu przy tafli wody. Krewetki miały kryjówki i mimo to zostały prawie całkiem wytępione przez ramirezy. Także nie jestem za trzymaniem pielęgniczek + krewetki , ale może komuś się udało to pogodzić.

Kiedyś miałam połączenie ramirezy + krewetki i pielęgniczka kakadu + krewetki. I choć kakadu na krewetki czasami tylko sobie zapolowały to ramirezy polowały non stop i tylko 1 szt. red cherry mi się uchowała bo siedziała ciągle na liściu przy tafli wody. Krewetki miały kryjówki i mimo to zostały prawie całkiem wytępione przez ramirezy. Także nie jestem za trzymaniem pielęgniczek + krewetki , ale może komuś się udało to pogodzić.

Zaznaczę ze nie chodzi mi tutaj o RC lecz o prawie 2 razy większe Amano które w dojrzałym wieku osiągają polowe rozmiarów Ramirezy

Krewetki red cherry osiagaja 2-max 3,5

Amano według rożnych źródeł osiągają około 4-5 cm

Ramirezy osiągają około 6 cm

Trifasciata osiąga 5-6 cm