Skocz do zawartości

Jestem początkujacym akwarystą pomocy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałbym założyć akwarium żeby było miło dla oka. Niestety w pokoiku nie_mam zbyt dużo miejsca i gdzie go postawić stąd pomysł na zakupienie takiej kuli http://allegro.pl/bowl-37-aquael-set-ii ... 91973.html i moje pytania do was. Czy wogóle opłaca się taka kule kupić? Ile rybek do niej zmieszczę i ewentualnie jakich? Pomóżcie.

Luna: Zaczynaj zdania z dużej litery i używaj polskich znaków.

Poprawiłam również tytuł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błagam o jakąkolwiek ortografię i interpunkcję, bo ciężko traktować poważnie tak napisany temat. ;)

 

Tak na marginesie, nie znam nikogo, kto dałby 218 zł (!!!) za zestaw- kula z filtrem. Za to możesz sobie kupić używane akwarium normalnych rozmiarów, często z osprzętem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do takiego ile mi rybek wejdzie ?

Nie chodzi o to ile ich tam "wejdzie" tylko o zapewnienie im godziwych warunków w takim litrażu (który swoją drogą i tak duży nie jest).

Proszę, oto link do całego działu poświęconego obsadom do tego typu zbiorników: do-30l-w-tym-krewetkaria-bojownikaria-f98.html

Najlepiej załóż tam osobny temat o gatunkach pasujących do Twojego akwarium.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie małe akwarium skoro masz mało miejsca w pokoju byle prostokątne może też być profilowane byle nie kule. Wszystkie informacje które potrzebujesz do założenia akwarium znajdziesz na tym forum oraz na stronie głównej w odpowiednich działach. Poczytaj sobie wszystko dokładnie co i jak po kroku zrobić jakie podłoże dobrać czy chociażby nawet jaki sprzęt kupić bo 60% problemów w przyszłości pojawia się w złym starcie akwarium. Zaoszczędzisz w ten sposób czas, pieniądze i nerwy. Po przeczytaniu zastanów się ponownie czy chcesz mieć kawałek podwodnego świata w domu bo to jednak nie jest takie proste jakby się mogło wydawać i wtedy ewentualnie zadawaj pytania na forum bo pytanie ile rybek wejdzie do akwarium jest no wiesz... Akwarysta musi być cierpliwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, zmieniłem zdanie :) Zamawiam szafkę na wymiar i kupuję akwarium 60l. Czy to lepsze rozwiązanie i co muszę wiedzieć kupując takie akwarium? Od czego muszę zacząć? Jaki musi być filtr, napowietrzacz i inne rzeczy. Czy trudno jest utrzymać w akwarium żywą roślinkę ? Jakie naświetlenie ? Okno mam od południa ale dużo słońca nie dociera do pokoiku bo zasłania drugi blok a poza tym akwarium będzie stało w drugim końcu pokoju z dala od okna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zamawiasz szafkę na wymiar, to weź większe akwarium- zaręczam Ci, że będziesz za miesiąc kląć w duchu, że nie wziąłeś większego. Czasem można trafić np długie, a trochę węższe ( to świetne rozwiązanie, bo najbardziej liczy się właśnie długość dna , jeśli chodzi o możliwe do hodowli ryby). Poszukaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do oświetlenia ja proponuje 0,5W/L jest to optymalna wartość ponieważ większość roślin spokojnie będzie przy takim świetle rosła a w przyszłości będziesz mógł zastosować CO2. Jeżeli masz mało wymagające roślinki takie jak cryptocoryna czy anubias to raczej nie. Wszystko zależy od masy czynników to czy roślinka jest trudna w uprawie ale myślę ze to później jak na razie zbierz sprzęt do akwarium ewentualnie listę roślinek łatwych w uprawie znajdziesz na tym forum pt. Lista roślin cieniolubnych jeżeli chcesz już o tym poczytać. Grzałka powiedzmy 60W do 60L spokojnie wystarczy oczywiście z termostatem. Tanią chińska kupisz juz od 20 zł na allegro sam takiej używam od roku i działa dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup najlepiej co najmniej 112l. Filtr zależy od funduszu. Najlepiej zewnętrzny.

 

Nie kupuj akwarium profilowanego, ani zestawów, w których razem z akwarium dostajesz filtr itp.

 

Co do roślin moj-przepis-na-akwarium-roslinne-t46630.html

nawozenie-roslin-w-akwariach-ht-high-tech-wersja-radosna-t46371.html .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwaria profilowane zniekształcają obraz. Pamiętasz soczewki z fizyki ? Im grubsze szkło tym gorzej. Przejdź sie do sklepu i zobacz jak wygląda podwodny świat w prostym i profilowanym.

Druga sprawa, akwarium profilowane zajmuje tyle samo miejsca a ma mniejszy litraż. Dla akwarium o podstawie 60x30 cm i wys 30 cm proste ma 54 litry a profilowane 45-48..

Mam nadzieję, że te argumenty wystarczą :)

Pozdr,

 

Wysłane przez Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup najlepiej co najmniej 112l. Filtr zależy od funduszu. Najlepiej zewnętrzny.

 

Nie kupuj akwarium profilowanego, ani zestawów, w których razem z akwarium dostajesz filtr itp.

 

Co do roślin moj-przepis-na-akwarium-roslinne-t46630.html

nawozenie-roslin-w-akwariach-ht-high-tech-wersja-radosna-t46371.html .

Lepiej zainwestować i kupić coś fajnego tak np.100x40x40 co daje 160l proste i będziesz super zadowolony a nie szukał czegoś nowego po roku lub dwóch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im więcej czytam na temat zakładania akwarium tym bardziej zdaje sobie sprawę że założenie akwarium nie jest takie łatwe. Napewno jak już kupię akwarium to będę pisał i pytał krok po kroku co muszę dokładnie robić. Chciałem zapytam czy utrzymanie odpowiedniej wody w akwarium jest trudne? Bo czytałem że trzeba robić te testy. I napewno chciałbym mieć jakieś żywe roślinki w akwarium. Czy trudno jest utrzymać żywe roślinki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to trudne ,podmiana wody,nawożenie,światło,Co2,podłoże ,wszystko musi zagrać razem ,na początku trzeba poszukać optymalnych rozwiązań ,poeksperymentować ,a póżniej cieszyć się ze zbiorniki .

Na początku zainwestuj w podłoże i K2SO4 .Na resztę przyjdzie czas póżniej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...