Skocz do zawartości

Montaż urządzeń w akwarium.


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

 

Niedawno stałem się posiadaczem nowego akwarium - 80x40x40. Zakupiłem też niezbędny sprzęt w postaci grzałki i dwóch filtrów (duży czyszczący i mniejszy, który ma być schronieniem dla bakterii - gdzieś przeczytałem, że jest to dobre rozwiązanie). Do akwarium ma się wprowadzić dorosły żółw.

Wstępnie przymocowałem wymienione urządzenia. Wygląda to tak:

 

Dołączona grafika

 

Zapewne widać, że grzałka jest szklana. Postanowiłem osłonić ją dużym filtrem. Pytanie czy filtr może leżeć "na plecach"? Nad sprzętem planuję podwiesić wyspę.

Co o tym myślicie?

 

Z góry dziękuje za odpowiedzi.

Pozdrawiam Maciek.

 

Luna: Przenoszę do odpowiedniego działu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj (:

 

Po pierwsze te filtry nie nadają się dla żółwia, jeśli zależy Ci na zachowaniu czystości w zbiorniku lepiej do razu zainwestuj w jakiś porządny filtr kubełkowy. Poza tym, żółwie są silne, więc filtry wewnętrzne na 100% będą "latać" po całym akwarium.

Druga rzecz - nie ochronisz grzałki przed gadem zasłaniając ją filtrem... Co najwyżej ułatwisz mu w ten sposób rozwalenie jej tymże ustrojstwem ;)

Akwarium dla żółwia musi być zalane całe albo prawie całe (w zależności od tego czy masz jak zabezpieczyć część lądową przed ewentualną ucieczką gada), zatem nawet jeśli umieścisz sprzęt pod wyspą to żółw i tak będzie mógł bez problemu dostać się między nią a urządzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...