Skocz do zawartości

[81 l] Na szybko.


OliwCiaa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wstęp:

Akwarium stało sobie z ziemią i żwirem tak jakoś tydzień(ponad). Aż dzisiaj koleżanka przychodzi ze słoikiem w ręce i mówi: Oliwia, trzymaj te ryby, moja matka wywaliła całe akwarium i kazała mi je spuścić. Na szczęście udało mi się je uratować. W słoiku było :

3x Zbrojnik Niebieski ( 2 czarne samice (ok. 7 cm) i złoty samiec (również ok.7cm)

2x Molinezja BlackMolly ( czarny samiec i samica po ok. 1 cm)

3x Krewetka Red Cherry ( na oko samice ok. 3 cm)

2x Gupik Pawie Oczko (samica + samiec)

Dobrze, że po poprzednim zbiorniku zostało mi jedzenie. Nakarmiłam je w słoiczku. Nowe akwarium nie startowało, bo nie miałam na razie kasy na zakup przynajmniej potrzebnego filtra i ogrzewania. Więc wlałam do akwarium wodę prosto z kranu( nie było czasu inaczej, bo rybki w słoiku i tak stały sporo czasu w nim)(aha, woda brązowa..) Wsadziłam filtr z krewetkarium (PatMini hłe hłe..) i ogrzewanie również z tego zestawu. Kupiłam szybko kępkę mchu dla krewetek, obsadziłam dwa grube badyle (były przyszykowane już wcześniej) przywiązałam i są w akwarium. Po chwili wpuściłam rybki.. (jedyny plus, że filtr chodzi ze 2 lata w pustym akwarium, wcześniej krewetkarium.) Mam nadzieje, że uda się uratować te żyjątka.

Akwarium:

81 litrów

Wymiary Akwarium:

60cm x 45cm x 30cm

Sprzęt:

* Filtr Aquael Pat Mini

* Grzałka Aquael (ta do krewetkarium przy zestawie)

Oświetlenie:

-- brak--

Podłoże:

* ziemia ogrodowa z kretowiska

* biały żwir z drogi ze wsi(od 1-6cm) + piach + czarny bazalt (4-6mm)

Tło:

mam czarną tapetę na ścianie, więc jest ok.

Dekoracje:

dwa badyle obsadzone mchem.

Obsada Aktualna + Planowana:

1+2 Zbrojnik Niebieski

1+1 Molinezja Black Molly (po 1 cm)

1+1 Gupik Pawie Oczko

3x Krewetka Red Cherry

 

Nawożenie:

--na razie brak--

 

Rośliny:

kępka mchu.

 

Jeżeli macie tani filtr, grzałkę, oświetlenie do tego akwarium, niepotrzebne Wam - do oddania lub odsprzedania + rośliny do oddania lub odsprzedania do zapraszam na Priv. Tu chodzi o ocalenie tym żyjątkom życia. Wiem, że wszystkie jakie są możliwe normy zostały złamane, ale to było totalne zaskoczenie, a może uda się je ocalić. Pozdrawiam Oliff. :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dobrze o tym wiem. Tylko: po pierwsze, nie ma ich gdzie oddać, bo nikt się nie interesuje akwarystyką, a po drugie do zoologa nie oddam, bo jak widzę jaki One przepych mają w tych akwariach to masakra. Zdechłe zwierzęta pływają z żywymi, sprzedawcy po paru dniach dopiero zdechłe zwierzaki wyrzucają. Zobaczymy co się stanie z glonojadami. Wszystkie rybki u koleżanki żyły w 15 litrach (-.-), więc w osiemdziesiątce będzie się im żyło o niebo lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że wpadnę. BTW. Woda w akwarium zaczyna się robić mniej brązowa - niby Pat Mini, a napowietrza dobrze. Zwierzęta już się zadomowiły, krewetki już grzebią z w ziemi. Martwi mnie, że molinezję się rozłączyły. Gupiki pływają zgraną parą, a zbrojniki już mają swoje ulubione miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na pewno, ale w Katowicach masz XXX sklepów, nie jest problemem znaleźć nowe miejsce.

 

BTW, w Gliwicach do końca miesiąca mają działać akwaria miejskie, wpadnij jak będziesz mieć czas, powinny być spektakularne (najmniejesze 11.000 litrów).

Sorry za offtopic, ale masz może więcej informacji na temat daty otwarcia? Nie umiem nigdzie znaleźć takich informacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda już praktycznie przejrzysta, lecz widać jeszcze ten przebłysk brązu. Rybkom i krewetkom się tu podoba... Zobaczymy jak to będzie wyglądać. Jutro postaram się wkleić zdjęcia.

Luna: Pisownia.

Takie komentarze są zbędne. ;) Chodzą, pływają, ładnie grzebią w bazalcie i piachu. Jeżeli nie masz do przekazania nic co mogłoby pomóc, to dzięki, ale pisz sobie do innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda już praktycznie przejrzysta, lecz widać jeszcze ten przebłysk brązu. Rybkom i krewetkom się tu podoba... Zobaczymy jak to będzie wyglądać. Jutro postaram się wkleić zdjęcia.

Luna: Pisownia.

Takie komentarze są zbędne. ;) Chodzą, pływają, ładnie grzebią w bazalcie i piachu. Jeżeli nie masz do przekazania nic co mogłoby pomóc, to dzięki, ale pisz sobie do innych.

Upominasz moda, że poprawił Ci orta w poście? ;) To forum tak niestety działa, polecam lekturę regulaminu jeśli masz z tym problem.

Komentować całość będę gdy wstawisz zdjęcie, w końcu to dział galeria ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda już praktycznie przejrzysta, lecz widać jeszcze ten przebłysk brązu. Rybkom i krewetkom się tu podoba... Zobaczymy jak to będzie wyglądać. Jutro postaram się wkleić zdjęcia.

Luna: Pisownia.

Takie komentarze są zbędne. ;) Chodzą, pływają, ładnie grzebią w bazalcie i piachu. Jeżeli nie masz do przekazania nic co mogłoby pomóc, to dzięki, ale pisz sobie do innych.

Upominasz moda, że poprawił Ci orta w poście? ;) To forum tak niestety działa, polecam lekturę regulaminu jeśli masz z tym problem.

Komentować całość będę gdy wstawisz zdjęcie, w końcu to dział galeria ;)

Oliwka chaciała chyba zacytować to:

Rybkom i krewetką się tu podoba..

 

A skąd wiesz?

Powiedziały Ci?

;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda już praktycznie przejrzysta, lecz widać jeszcze ten przebłysk brązu. Rybkom i krewetkom się tu podoba... Zobaczymy jak to będzie wyglądać. Jutro postaram się wkleić zdjęcia.

Luna: Pisownia.

Takie komentarze są zbędne. ;) Chodzą, pływają, ładnie grzebią w bazalcie i piachu. Jeżeli nie masz do przekazania nic co mogłoby pomóc, to dzięki, ale pisz sobie do innych.

Upominasz moda, że poprawił Ci orta w poście? ;) To forum tak niestety działa, polecam lekturę regulaminu jeśli masz z tym problem.

Komentować całość będę gdy wstawisz zdjęcie, w końcu to dział galeria ;)

Oliwka chaciała chyba zacytować to:

Rybkom i krewetką się tu podoba..

 

A skąd wiesz?

Powiedziały Ci?

;)

 

Upps. Tak chciałam tamto zacytować. a regulamin znam ;) zdjęcia wstawię w weekend.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj kupiłam czarne tło, nowy filtr AQUA NOVA NBF-500 (500l/h, deszczownica) oraz grzałkę ATMAN z termostatem 50W. Światła dalej nie posiadam, zbliżają się święta i wtedy zakupię belkę. Chwilowo robię plan roślin, które chce umieścic w swoim akwarium:

ANUBIAS AFZELII

JAVA MOSS

CHRISTMAS MOSS

WILLOW MOSS

MINI PELIA

SAGITTARIA SUBULATA(?)

SINAGAPOIR MOSS

TAIWAN MOSS

WEEPING MOSS

GAŁĘZATKA KULISTA

FLAME MOSS

LIMNOPHILA SESSILIFLORA

 

Przede wszystkim chcę pełno rodzajów mchów itd. Chcę zrobić ładną polankę (rośliny trawnikowe) i parę roślinek na tył. Moje dwa badylki obsadzę mchami.

 

Co do planowanej obsady to:

2+1 Zbrojnik (wymienię w najbliższym czasie, jak będzie gdzie..)

3+2 Gupik Pawie Oczko (dokupię jeszcze 3 samice, a narybek będzie pożywieniem dla innych ryb)

2x Molinezja Black Molly (One się urodziły na moich oczach, szkoda mi je oddać..)

albo:

 

6+2 Gupik Pawie Oczko

30x Razbora Klinowa

10x Kirysek (jeszcze nie wiem jaki)

xxx Red Cherry

xxx Yellow

xxx Babaulti (Green Neon)

 

albo :

 

6+2 Gupik Pawie Oczko

30x Bystrzyk Brylantowy

10x Cierniooczek

xxx Red Cherry

xxx Babaulti

xxx Sakura

 

Co Wy na to ? ;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Po raz kolejny potrzebuję pomocy odnośnie obsady.

Na chwilę obecną wygląda to tak:

2x Molinezja Black Molly (ok. 4cm, w trakcie sprzedaży/oddania)

3+2 Gupik Pawie Oczko (+ 3 maleństwa -chyba same samiczki)

6x Kirysek Pstry

3x Red Cherry

 

Gupiki będą tylko jako produkcja żywego pokarmu, więc teraz pytanie dot. obsady:

 

Propozycja 1:

 

2(3,4)+1 Bojownik

3+2 Gupik

6-12 Kirysek Pstry

xxx-Red Cherry

xxx Red Rill

 

Propozycja 2:

 

1+1 p. Ramireza

10x Danio (jakiekolwiek, wszystkie śliczne)

6-10 x Kirysek Pstry

xxx Red Cherry

 

Propozycja 3:

 

2+1 p. Kakadu

3+2 Gupik Pawie Oczko

(jakaś ławica-propozycje)

6-12x Kirysek Pstry

xxx krewetek (rodzaj do wyboru)

 

Która propozycja będzie najbardziej odpowiednia, a może macie inne pomysły ? ;>

Połowa akwarium jest już w piachu, z czasu będzie całe.

Więc podłoże wygląda tak: ziemia z kretowiska, bazalt 2-55, żwir 2-4cm, piach. Kiryski próbowały się dokopac do żwiru, jednak się nie udało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...