Jump to content

140l Amazonka

Gielvis
 Share

Recommended Posts

Witam.

Zakładam zbiorniczek 140l (80x35x50) Amazonka.

Roślinki: tylko żabienica.

Pytanie: co dodać, co ująć, co zamienić, ile czego?

skalar - 2

zwinnik czrwonousty - 10

neon czerwony - 10

kirysek lamparci - 6

otosek - 4

pielęgniczka ramireza -1+1

Popatrzyłem trochę na internecie i wyszukałem na różnych zagranicznych stronach takie informacje:

W Rio Guapore żyje :

Corydoras caudimaculatus, którego optymalne warunki to PH=7,2

Nannostomus trifasciatus gdzie jego optymalne warunki to 5-6,5 a żyje także w tej rzecze.

Corydoras hastatus toleruje najbardziej Ph=7.

W Rio Madeira

Nannostomus digrammus PH=5,4, lecz bardzo dobrze toleruje 5-6

Apistogramma sp. "Rio Madeira" PH=5,5-6

O Rio Quizer trudno znaleść informację, co drugi link jest o Microgeophagus altispinosa, gdzie na pewnej stronie znalazłem informację, że toleruje PH 6-7,8.

Wiec można wywnioskować, że w obu rzekach żyje Microgeophagus altispinosa , a parametry wody są dość znacznie różne.

Trudno wywnioskować najlepsze parametry dla Microgeophagus altispinosa . ;)

Odczyn wody ok 7.0 do 7.2 i wszystkie wymienione rybki tolerują ten stan w każdym baniaku który widziałem w swojej okolicy. Nie da rady doprowadzić do optymalnych i najlepszych warunków bytowania tych żyjątek w naturalnym środowisku. Uśrednione parametry wody nie przyczynią się do znacznego spadku kondycji rybek, a po pewnym czasie uznają je za naturalne.

Nie masz racji. Ryba nie myśli abstrakcyjnie, więc nie uznaje czegoś za naturalne. Ma trzy opcje. Jest dobrze i zdrowo, jest źle ale idzie przeżyć, zdechnąć.

Zbyt zasadowa woda powoduje brak zjawiska rozpuszczania się śluzu rybiego, przez co rybka dokonuje nadprodukcji w odniesieniu do potrzebnej ilości (częsty przypadek u zbrojników trzymany w wodzie).

Wystarczy dać torf do filtra i liście do baniaka a już zlecisz w dół z wartościami.

:o

Skoro Amazonka to liście i szyszka olchy musi być tak to widzę. Dokładne parametry będę badał testami bo na stronie wodociągu dane są bardzo ubogie. Zbiorniczek przed rybkami to ze 2 miesiące będzie się stabilizował do uzyskania odpowiednich warunków.