Jump to content

45L - nowe akwarium

szambonur
 Share

Recommended Posts

Witam.

Od tygodnia "pracuje" już moje akwarium i chyba najwyższa pora myśleć co ma tam pływać. Niestety na większe nie było szans, więc musi wystarczyć takie. Myślałem o nabyciu któryś z niżej wymienionych rybek:

- kirysek karłowaty (pigmej)

- pielęgniczka kakadu

- neon innesa

- danio niebiańskie

Jak myślicie które z nich i w jakich ilościach będą najlepsze. Nie chce przedobrzyć z ilością, ale zarazem zdaje sobie sprawę iż ryby są stworzeniami stadnymi i w osamotnieniu nie będą czuły się najlepiej.

Luna: Przenoszę.

Zakładaj tematy w odpowiednich działach.

Pielęgniczki kakadu odpadają - za małe akwa .

Ja proponuje ; pigmeje x6 , danio niebiańskie x6- .

Te pielęgniczki bardzo mi się podobają, ale miałem obawy że za duże będą, tym bardziej że ze 4 sztuki trzeba by kupić, a może jakiś trzeci gatunek udało by się jeszcze dobrać? Np. te wspomniane neonki? Czy lepiej nie ryzykować...?

Nie miesza się kirysków z Danio margaritatus... Inne wymagania ph.

Jeśli masz miękką i zasadową wodę, to bierz same danio. Są bardzo drogie, także i tak będzie to spory wydatek, a chcesz ich mieć co najmniej 12 sztuk.

Wsio zależy od wody. Dowiedz się jakie parametry wody zapewniają Ci wodociągi.

Nie miesza się kirysków z Danio margaritatus... Inne wymagania ph.

Jeśli masz miękką i zasadową wodę, to bierz same danio. Są bardzo drogie, także i tak będzie to spory wydatek, a chcesz ich mieć co najmniej 12 sztuk.

Wsio zależy od wody. Dowiedz się jakie parametry wody zapewniają Ci wodociągi.

Wybierałem rybki właśnie pod kątem zbliżonych wymaganych parametrów. Wyczytałem że kirysek pigmej i właśnie Danio margaritatus wymagają ph 7 oraz podobnej temperatury wody. Chciałbym zmieścić chociaż trzy gatunki, wiem że może być trudno... To może całkiem inna obsada niż to co myślałem...?

Zrobiłem właśnie pomiary wody do której jutro planuje wpuścić pierwsze rybki. Zaskoczył mnie trochę odczyn bo z tabeli którą znalazłem w internecie i zapewnień pracownika miejscowych wodociągów, iż wyniki te są wiarygodne ph powinno wynosić 8.0. Z moich pomiarów wyszło 6.8 Myślę że takie różnice są możliwe, ponieważ ujęcia wody w Zakopanem są umieszczone w różnych obszarach geologicznych. Ja dostaję wodę z Kuźnic, wystarczy że próbkę do badań pobrali z ujęć na Gubałówce i wyniki będą różne. Nie wiem jakie znaczenie mają parametry KH które wskazało: 3 i GH 8

Azotany i azotyny według wskazań w normie - tak to przynajmniej odczytałem.

Temperatura wody jak na razie 26 stopni.

Więc jak, co pierwsze Danio niebiańskie czy Neonki..., a może coś całkiem innego?

Zdecydowanie neony. Rajcuje Cię biotop dla neona zielonego?

Neon zielony x 12

Otosek x 8

Jestem całkowicie elastyczny ;)

Co prawda rośliny zakupiłem przypadkowo, to co polecił sprzedawca..., chyba jest dobrze, wiem że jeszcze za wcześnie, ale jak na moje oko raczej się przyjęły. Dno mam średnio ziarniste, nie wiem czy te otoski nie potrzebują drobnego, jeżeli grzebią w podłożu bo wygląda mi to na rybę denną.

Siedzą na drewnie.

W sumie korzeń w akwarium zamontowałem fajny, zawsze dołożyć też coś można, bo miejsce jest. Rozumiem że Neon zielony to inaczej Zwinnik Costello? Którego tego Otoska proponujesz? i czym ja go będę karmić, chyba że wystarczą mu rośliny i glony z akwarium...?

...

Poczekałabym na neonki i dopiero jeśli będzie ok dałabym otosy.

....

Mój sześcioletni syn tego nie zrozumie... ;)

Bardzo spodobała mi się ta obsada Neon zielony i Otosek, ale "muszę" coś dzisiaj kupić bo już od tygodnia ma obiecane że w czwartek idziemy po ryby :)

Może jakiś trzeci gatunek, albo kupić na początek powiedzmy 4 Otoski i przyobserwować jak się przyjmują?