Jump to content

Problem z oświetleniem - pokrywa

Grz3si3k
 Share

Recommended Posts

Witam. Mam taki problem, że w pokrywie mam dwie świetlówki. Jedna świeci i jest ok ale druga za to czasami nie świeci, czasami tak jak by nie do końca "nagrzewała, włączała" świetlówkę. Myślałem, że to problem świetlówki ale przełożyłem świetlówkę z nr.1 na nr.2 i ten sam rezultat. Kupiłem nową świetlówkę T8,90cm 30 W która w ogóle ani w pierwszym ani w drugim gnieździe nie działa (co jest grane?!?!). Mhm co może powodować takie działania w tym "drugim" gnieździe ? Co mogło nawalić ?

Dla janości wypunktuje wady drugiego gniazda:

1. Nie włącza do końca świetlówki

2. Czasami w ogóle jej nie włącza

I druga sprawa tej nowej świetłówki która też jest T8, ma 90cm marki Phillips a nie działa w żadnym gnieździe. Czemu ?(wkurzyłem się bo 20zł w plecy).

No właśnie modle się o to żeby to były oprawki. Ale jak je sprawdzić jestem zielony jeśli chodzi o elektrykę. Jakieś rady ?

Zapomniałem dodać, że jak się troszkę pomęczę (poruszam, lub kilkukrotnie włączę świetlówkę/światło to świeci tak jak należy)

Czyli cokolwiek robiąc muszę ściągnąć pokrywę która jest przymocowana silikonem i zaglądnąć do środka tak ? Mhm może w poniedziałek poszukam jakiegoś elektronika, nie chce sam za bardzo ingerować. Chyba, że to prosta sprawa ?

To prosta sprawa jak i schemat zasilania tego układu. Do pokrywy wystarczy sam elektryk nie elektronik :D.

Startery zamienisz miejscami bez odklejania pokrywy. Są pod białymi korkami które wykręcasz ale jeżeli świętówka odpala od razu to powinny być sprawne. Stawiam na luźne umocowanie świetlówki w oprawie. Odpal świetlówki i dociśnij oprawę do nich zobacz czy coś się popraw.

zakupiona dziś nowa świetlówka w ogóle nie świeci po żadnej stronie :/ Czym to może być spowodowane ?

Nic poza wadą samej świetlówki nie przychodzi mi do głowy, chociaż jeśli tak to musiałbyś mieć sporego pecha aby na taką trafić. Rozumiem, że w pokrywie masz również zamontowane T8 / 30W / 90cm?

Dokładnie T8/30W/90cm (philips master tl-d super 80 30W/865 ) i po żadnej stronie nie świeci. Raczej nie chce mi się wydawać kolejnych 23 zł w ciemno. A byłem w sklepie z tą świetlówka i sprawdził końcówki i mówił, że dobre na pewno są. Ja to mam pecha ;p

Z "objawów" jakie do tej pory napisałeś, wydaje mi się, że wina leży raczej po stronie oprawek niż statecznika. Jeśli masz próbnik, to możesz sprawdzić, czy w oprawkach jest napięcie, poruszać kablem i zobaczyć czy coś się zmienia. Sprawdź też same przewody. Może zaobserwowałeś kiedy to się zaczęło dziać? Może coś przedtem zmieniłeś?

Obyś miał racje ;) Nic nie grzebałem, jedynie co to wymieniłem świetlówkę dlatego, że czasem się nie zaświecała, bądź świeciła nie tak jak trzeba. Ale z innymi było tak samo. Gdy poruszam troszkę świetlówką bądź kilka razy pstryknę światło to później przez resztę dnia świeci tak jak trzeba.

Zacznij od starterow. Koszt kilka złotych. Może to drobiazg. Ja bym zaczął od nich właśnie. Jak miałem t8-ki miałem podobny obiaw. Spróbuj też zamienić startery miejscami, jeśli przestanie działać druga świetlówka to problem rozwiązany. Przy wymianie stateczników odkręcasz tylko zaślepki, więc to żadne wyzwanie. Daj znać jak poszło. Sprawdź też szczelność zaślepek starterów. Jeśli dostaje się tam woda, to robi się zwarcie.

Wysyłane z mojego WT19i za pomocą Tapatalk 2

Witam ponownie, a więc najprawdopodobniej oprawki są dobre (chociaż i tak je wymienie na nowe) ale możliwe, że starter nawalił. W poniedziałek zamierzam zrobić coś z tą pokrywą w końcu. Mam pytanie, żeby dostać się do środka pokrywy muszę ściągnąć tą plastikową osłonę która jest najprawdopodobniej zasilikonowana. Macie jakieś patenty na odczepienie tego w taki sposób ażeby nie połamać tego plastiku ?

Witam

Przy takich objawach jakie tu wyczytałem jest tylko jedno co mogło się zepsuć starter . Bo z racji że pracuje przy reklamach świetlnych to jak wymieniamy świetlówki na serwisie to zawsze dajemy nowy starter gdyż tan stary może już nie dać rady wystartować nowej świetlówki , lub po paru razach się po prostu spali . Jeśli statecznik byłby zepsuty to by już świetlówki na pewno nie zapalił , ale z tego co czytałem u ciebie zapala się świetlówka to na pewno starter .

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...